Adidasy, jako najbardziej rozpoznawalne obuwie

 

Marki produkujące odzież sportową rywalizują ze sobą. Każda z firm specjalizujących się w wytworze ubrań dla sportowców pragnie, aby jego odzież była unikalna i szyta z najwyższej jakości materiałów. Największy popyt jest na obuwie sportowe. Obuwie marki Adidas Originals jest jednym z najpopularniejszego typu obuwia dostępnego na rynku sportowym.

Adidas Originals – historia rozwoju marki

Adidas OriginalsMarka Adidas swój początek istnienia plasuje na 1936 rok. Miano adidasów noszą wszelkie buty tego typu, w czym więc tkwi fenomen tej firmy? Odzież marki Adidas początkowo szyta była dla żołnierzy Wermachtu, później obuwie Adidasa nosili zawodnicy igrzysk olimpijskich, reprezentujący Niemcy oraz Stany Zjednoczone. Dwanaście lat po tym wydarzeniu firma prowadzona przez dwóch braci uległa rozłamowi. Jeden braci pozostał producentem i właścicielem marki Adidas, natomiast drugi założył odrębna firmę z odzieżą sportowa, do dziś działająca pod nazwa Puma. To, co wyróżnia Adidas Originals i sprawia, że jest tak rozpoznawalny jest jego logo. Znana wszystkim koniczynka i trzy białe paski, są od czasów założenia firmy do dziś jednym z najbardziej charakterystycznych symboli na ubraniach. Trójlistna kończyna, jak również trzy paski są symbolem zjednoczenia się trzech do niegdyś odrębnych państw. Pochodną marki Adidas oprócz Pumy, jest także Reebok. Marka z koniczynką jest matką dwóch, powyższych marek. Podobnie popularnych, jednak o żadnych butach nie mówi się reeboki, oprócz obuwia tej marki. Każde sportowe buty nazywane są adidasami, ponieważ maraka Adidas Originals od zawsze była łatwo dostępna w Polsce.

Odzież wiodącej marki jest powszechna i popularna, znaleźć ją można w każdym sklepie sportowym, zaopatrzonym w ciuchy i obuwie. Buty Adidas Originals są marką i modelem w jednym. Natomiast obuwie Adidas dzieli się naróżne modele. Najpopularniejszym modelem jest Flux, Super Star, a także Los Angeles.