Białe płyty imitujące wygląd ciegieł

Białe cegły (prawdziwe bądź ich imitacja) sprawiają, że każde pomieszczenie wygląda nowocześnie a zarazem ciepło i przytulnie. Zwłaszcza kiedy ściana z cegłami jest oświetlona przyjemnym ciepłym światłem. Dzisiaj w dekoracji ścian używa się tańszych i łatwiejszych w montażu płytek lub okładzin z motywem ceglanym, który stwarza iluzję i wygląda jak prawdziwa cegła. Tworzą efekt 3D i mają fakturę podobną do cegieł.

Płytki imitujące cegły

ładna imitacja białej cegłyOkładzina jest mniej popularnym rozwiązaniem ze względu na to, że jedynie stwarza efekt iluzji. Graficzny wzór jest tak naprawdę płaski. Okładziny lepiej wykorzystuje się w bardzo małych pomieszczeniach, dzięki temu optycznie je powiększając. Większą popularnością cieszy się ładna imitacja białej cegły w postaci płytek z fugą. Montaż tego rodzaju płyt jest bardzo prosty i pracę można wykonać samodzielnie w swoim domu. Montaż nie wymaga fugowania, a więc wypełniania szczelin. Największą popularnością cieszą się płytki w kolorze białym, ale warto pamiętać, że można nadać im dowolny kolor. Inny odcień płyt można zakupić w sklepie lub przemalować je samodzielnie w domu. Do malowania imitacji cegieł wystarczy zwykła farba do ścian w wybranym kolorze. Ze względu na chropowatą strukturę płyt, należy bardzo dokładnie rozprowadzać farbę przy pomocy pędzla a nie wałka. Do pokrycia wystarczy zazwyczaj jedna warstwa farby.

Biała cegła sprawdza się idealnie i przy wystroju wnętrz nowoczesny i tradycyjnych. Jest na tyle uniwersalna, że jej wygląd zależy od oświetlenia, dodatków i mebli jakie znajdują się w pomieszczeniu. Nowoczesne oświetlenie sprawia, że pomieszczenie z cegłami wygląda na większe, przytulniejsze i czystsze. Bardzo często imitacje cegły (białej lub czerwonej) wykorzystuje się przy wystroju kuchni.