Brama przesuwana z silnikiem

Coraz więcej osób decyduje się na automatyczne bramy. Jeśli również chcemy taką bramę, to mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to zakup gotowego zestawu razem z bramą, a druga to skompletowanie własnego zestawu. Druga z wymienionych opcji pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Silniki do bram przesuwnych

silnik do bramy przesuwnejKompletując zestaw pozwalający na przerobienie standardowej bramy na automatyczną, musimy wyposażyć się w siłowniki, całą elektronikę oraz silnik. Tak naprawdę silnik w tym wszystkim jest najważniejszy, ponieważ stanowi on jednostkę napędową całego mechanizmu. Silnik do bramy przesuwnej powinien być bardzo wydajny, aby nie miał problemów z przesunięciem całej bramy, która czasami waży kilkadziesiąt kilogramów. Tak właściwie, to moc silnika, powinniśmy dobrać do wagi naszej bramy, ponieważ w przypadku gdy będzie za słaby, nie będzie mógł przesunąć bramy, a w przypadku, gdy będzie za mocny, to ruch bramy będzie zbyt szybki. Silniki do bram automatycznych są elektryczne, zasilane bezpośrednio z sieci. Jednostka napędowa do bramy musi być wolnoobrotowa, a jeśli taka nie jest, to obroty silnika muszą być przekazywane na bramę przez przekładnię, która zmieni obroty silnika na wolniejsze. Nowoczesne silniki do bram charakteryzują się bardzo długą żywotnością, dzięki temu mamy pewność, że jeśli silnik będzie poprawnie eksploatowany, to posłuży nam bezawaryjnie przez kilkanaście lat.

Koszt zakupu całego zastawu potrzebnego do przerobienia zwykłej bramy na automatyczną to kwota od tysiąca do dwóch tysięcy złotych, zależy jakiej klasy podzespoły wybierzemy. Najdroższym elementem całego zestawu jest silnik, więc przed jego zakupem, musimy się odpowiednio zastanowić, który wybrać. Zakupu możemy dokonać przez internet.