Co warto wiedzieć o agregatach?

 

Jak wiadomo agregaty wykorzystywane są przede wszystkim do samodzielnego wytwarzania energii elektrycznej a także zasilania urządzeń. Używa się go w różnych sytuacjach gdy nie mamy dostępu do prądu bądź w wyniku awarii jest przerwa w jego dostawie.

Agregaty – co warto o nich wiedzieć?

Agregaty gazowe Gaz ziemnyWspółcześnie agregaty traktowane są jako rezerwowe źródło energii w momencie awarii lub usterki w elektrowni. Obecnie takie awarie mają miejsce nawet kilka razy do roku a wszystko przed gwałtowne ulewy i burze, które są wynikiem ocieplenia klimatu. Takie sytuacje zdarzają się wtedy kiedy najmniej ich potrzebujemy i właśnie dlatego warto się zastanowić czy takie źródło nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem w takich wypadkach. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów agregatów. Najpopularniejszym podziałem jest podział na stałe i przenośne urządzenia. jednak ich wybór powinien być uzależniony od tego jakie będzie jego przeznaczenie. Jeśli ma to być awaryjne źródło zasilania w przypadku przerwy w dostawie prądu to lepiej wybrać model przenośny, ale jeśli ma on być stałym źródłem to prądu to lepiej wybrać stacjonarny. Kolejny podział zależy od sposobu uruchamiania. W tym przypadku wyróżnia się agregaty gazowe Gaz ziemny na system ręcznego sterowania oraz automatycznego. Warto wiedzieć, że wyróżnia się także agregaty jedno- jak i trójfazowe. Oczywiście wybór odpowiedniego urządzenia zależy od tego do czego jest nam on potrzebny a w przypadku rezerwowego źródła energii od ilości jej zużycia na co dzień.

Wybierając agregat prądotwórczy powinniśmy zastanowić się nad tym jak często będziemy je stosować, ponieważ to także ma wpływ na ostateczny wybór. Dopiero po tym możemy szukać ofert dystrybutorów lub sklepów, w których można zakupić te urządzenia.