Czy sukienki w groszki są jeszcze modne?

W modzie trendy wracają co kilka-kilkanaście lat, dlatego też nieraz można zauważyć, że stare ubrania wygrzebane z szaf rodziców czy nawet dziadków mogą w pewnym momencie stanowić ostatni krzyk mody. Są jednak takie trendy, które od lat trzymają się całkiem dobrze, choć czasem są rzecz jasna popularniejsze – jak na przykład styl pin-up.

Pin-upowe sukienki w groszki

elegancka sukienka w groszkiZe stylem pin-up każdy z nas musiał się już zetknąć. Czarne kreski na oku, czerwone usta, zarumienione policzki, a do tego loczki i grzywki. Oraz sukienki, bardzo kobiece, rozkloszowane, w pastelowe kwiatki lub w groszki. Modne kolory w tym drugim zestawieniu to marynarski granat z bielą bądź biel z czerwienią, choć obecnie groszkowe sukienki miewają rozmaite połączenia kolorów, zwykle mocno kontrastowych. Dodatkową ozdobę stanowią zwykle kokardki, rzadziej drobne falbanki na krawędzi materiału czy ozdobne guziczki. Styl pasuje bardzo wielu kobietom i gwarantuje, że w takiej sukience zwrócą na siebie uwagę. Zależnie od połączenia kolorów, długości i stylu, może być to zarówno zwiewna sukienka na plażę bądź nawet elegancka sukienka w groszki, która w połączeniu z odpowiednim makijażem i fryzurą będzie się nadawać nawet na bardziej formalne okazje. Jedną sukienkę można z powodzeniem wykorzystać w różnych stylizacjach, dlatego na pewno nie będzie się ona kurzyła w szafie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast uniwersalnej sukienki w groszki mieć ich kilka, dopasowanych na różne okazje.

Taką sukienkę można kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Za granicą istnieje wiele firm, które specjalizują się w pin-upowym stylu, ale w Polsce również pojawią się sklepy, które posiadają w ofercie sukienki w groszki. Warto zajrzeć i przekonać się, co jest dostępne i jaki model będzie nam najlepiej pasować.