okulista dziecięcy

Czym się różni okulista od optyka?

Osoby, które posiadają problemy ze wzrokiem, lub chcą go skontrolować, powinny się udać do lekarza, który zajmuje chorobami oczu. Tym lekarzem jest właśnie okulista. Osoba taka pracuje w szpitalu i tam dbając o swoich pacjentów, stara się poprawić im widzenie. Pacjenci ci mają poważniejsze problemy ze wzrokiem, niż ci, którzy leczą się zdalnie.

Okulista dziecięcy zajmuje się chorobami oczu u dziec

okulista dziecięcyNa oddziałach szpitalnych leżą głównie osoby po przebytych zabiegach. Poradnia okulistyczna, z uwagi na coraz większe problemy ze wzrokiem wśród ludzi, jest jedną z poradni, w której występuje duża liczba osób. Mniej jest tylko u laryngologa, czy endokrynologa. Istnieje kilka specjalizacji okulistyki, na przykład okulista dziecięcy z Bydgoszczy i nie tylko zajmuje się chorobami oczu u dzieci. Jeżeli już wyjaśniliśmy sobie, kim jest okulista, możemy wyjaśnić drugie pojęcie. Optyk pracuje zazwyczaj w salonie optycznym. Jest to technik, który dzięki specjalistycznym urządzeniom oraz wiedzy zdobytej na studiach, tworzy szkła korekcyjne. Mogą to być okulary lub soczewki kontaktowe. Współczesne miejsce pracy optyka, czyli salon optyczny jest pomieszczeniem eleganckim, o dużych walorach estetycznych. Optyk może posiadać swoich asystentów. Są to doradcy klienta, którzy polecają odpowiednie oprawki do okularów. Są to osoby ściśle związane ze sprzedażą. Okulista i optyk muszą ze sobą współpracować.

Najpierw pacjent musi udać się do okulisty, aby rozpoznać wadę wzroku, natomiast optyk koryguje tę wadę poprzez produkcję szkieł. Już dziś w każdym większym mieście, można spotkać salon optyczny, w którym pracuje zarówno okulista, jak i optyk. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla wielu ludzi mających problemy ze wzrokiem.