Księgarnia katolicka

Czytanie i księgarnia katolicka

Jestem prawdziwym molem książkowym. Uwielbiam czytać od chwili, gdy w wieku pięciu lat posiadłem tę jakże trudną umiejętność. Oczywiście z biegiem lat zmieniałem zainteresowania literackie, przechodziłem przez różne nurty. Początkowo krakowska biblioteka wojewódzka przyciągała mnie ogromnym zbiorem bajek dla dzieci.

Księgarnia katolicka – zupełnie przypadkiem weszłam

 Księgarnia katolickaCzytywałem Brzechwę, Tuwima, Braci Grimm. Z czasem wyrosłem z baśni i zainteresowałem się nieco poważniejszą literaturą. Opowieści z Narnii towarzyszyły mi przez ostatni rok edukacji w szkole podstawowej. Następnie zainteresowałem się literaturą fantastyczną. Wiedźmin, czy dzieła Terry’ego Pratchetta pochłonęły mnie bez reszty. Młodzieńcze życie upłynęło mi w krakowskich klubach zrzeszających miłośników fantasy oraz gier planszowych. Bardzo dobrze wspominam ten etap w życiu. Jednak wraz z nadejściem dorosłości zacząłem odczuwać niedosyt literatury nieco bardziej wartościowej. Szukałem i próbowałem różnych dziedzin. Nie przypadły mi do gustu książki psychologiczne ani biograficzne. W końcu zupełnym przypadkiem na mojej drodze znalazła się niewielka księgarnia katolicka. Tam po raz pierwszy w moje ręce wpadł ojciec Augustyn Pelanowski, a dokładniej jego książka „Dom w Bogu”. Tak rozpoczęła się moja przygoda z literaturą katolicką. Czasem na półce zagościł pan Marcin Jakimowicz, czasem ojciec Szustak. Okazało się, że możliwości są ogromne, a literatura naprawdę porywająca. Czytuję poradniki, książki popularnonaukowe, ale i biografie świętych. Z podziwem myślę o heroicznych czynach, których dokonywali, czerpię inspirację ze sposobu życia, jaki prowadzili. Mimo tego, że nie jestem już dzieckiem, praca dom i rodzina zajmują mi wiele czasu, czytam kiedy tylko mogę.

Wiem, że książki to pokarm dla mojego mózgu. Jakże mógłbym narażać na głód własny umysł? Ja po prostu nie potrafię żyć bez czytania. Takich właśnie uzależnień, jak to moje- literackie życzę każdemu. To najlepsze, co może przytrafić się człowiekowi w życiu.

Księgarnie katolicką do której weszła można znaleźć na stronię: www.paganini.com.pl