Dlaczego lubimy korzystać z sauny?

 

Od stuleci znane jest dobroczynne działanie ciepła na nasz organizm. W dzisiejszych czasach mamy szeroki wachlarz urządzeń, które takie ciepło dla nas generują. Jakie korzyści zdrowotne przynosi nam korzystanie z sauny?

Jakie korzyści zdrowotne dają nam sauny?

sauna - BydgoszczZawsze omijałem szerokim łukiem wszystko co było związane z saunami i podobnymi miejscami. Siedzenie w gorących zamkniętych pomieszczeniach z grupką spoconych osób, nie wydawało mi się atrakcyjnym sposobem na relaks. Do chwili kiedy na mojej zawodowej drodze, stanęła pewna sauna – Bydgoszcz była tym miastem, w którym mieliśmy zbudować duży kompleks sportowy, właśnie z saunami. Miały one być bardzo oryginalne i kształtem przypominać olbrzymie beczki na wino. Budowa zajęła dwa lata i zakończona została w okresie zimowym. Pięknie wyglądające sauny, musiały być przetestowane przez komisję, do której zostałem wytypowany również i „ja”. W związku z tym, że klient nie mógł zobaczyć mojego niezadowolenia (ponieważ jeszcze wtedy omijałem sauny), z entuzjazmem przystąpiliśmy do relaksu w nowych saunach. Na początku jak to w saunie (zwłaszcza w nowych) poczuliśmy wspaniały zapach świeżego drewna, już to wprowadziło nas w miły nastrój. Temperatura i wilgotność była na idealnym poziomie. Moje mięśnie które na początku były spięte (z niezadowolenia), teraz czułem jak się rozluźniają, wcześniejsze poddenerwowanie całkowicie ustąpiło odprężeniu. Czułem się tak zrelaksowany, że później zastanawiałem się jak mogłem rezygnować z takiego dobrodziejstwa natury, jakim jest sauna. Teraz jestem stałym bywalcem i nie wyobrażam sobie dnia, bez tego wspaniałego czasu w ciepłej saunie.

To co zauważyłem, podczas już długiego korzystania z takich kąpieli parowych, to przede wszystkim utrata kalorii, pozbycie się cellulitu i wspaniałe samopoczucie na resztę dnia. Dużym plusem jest również poprawa krążenia, oraz zwiększenie odporności organizmu. 

Odwiedź https://sauna-r.com, aby dowiedzieć się więcej.