weterynaria

Dobry weterynarz oraz ochwat u mojego konia

Każdy z nas ma inne hobby. Dla mnie całym moim życiem były konie. Według mnie jest to pewnego rodzaju odskocznia i można się naprawdę zrelaksować. Nigdy jednak nie traktowałem tego poważnie i nie startowałem w różnego rodzaju zawodach.

Weterynarz z Wesołej a niepokój

weterynariaJednak pewnego dnia postanowiłem, że kupię sobie własnego konia i zajmę się jego zachowaniem. Według mnie było to bardzo dobre posunięcie. Mogłem poświęcić czas tylko jednemu zwierzęciu i wychować naprawdę znakomitego przyjaciela. W taki sposób do okolicznej stadniny trafił kary konik średniej wielkości. Idealnie nadawał się do plenerowych wypraw i mogłem wspaniale spędzać czas. Niestety pewnego dostałem telefon ze stadniny. Okazało się, że mój koń ma jakieś problemy zdrowotne i został wezwany weterynarz Warszawa. Kiedy usłyszałam zdanie weterynarza, to się już zaniepokoiłam, co się stało. Po moim przyjeździe dowiedziałem się, że mój pupil zachorował na ochwat. Ta choroba czasami przebiega bardzo łagodnie i nie stwarza zagrożenia. Niestety w innych przypadkach może być nie zwykle dramatyczna i prowadzi do różnego rodzaju większych problemów z kończynami. Konie po zetknięciu z ochwatem mogą zostać okaleczone do końca życia. Weterynarz powiedział mi, że najprawdopodobniej była to wina natychmiastowej zmiany żywności i dał kilka zastrzyków. Stwierdził, że na szczęście w naszym przypadku jest to bardzo łagodny przebieg i ta sytuacja będzie ostrzeżeniem na przyszłość.

Tak naprawdę nigdy się nie wie co może spowodować taka choroba. Miałem tylko nadzieję, że pracownicy stadniny nie popełnią już podobnego błędu. Oczywiście nie byłem na nich zły, ponieważ takie sytuacje się po prostu zdarzają i trzeba na nie szybko reagować. Przykładowo weterynaria Wesoła – Wawer na pewno nam pomoże.