drzwi drewniane

Drzwi drewniane w urządzanym mieszkaniu

Znajomi kupili mieszkanie w stanie deweloperskim. Mówiłam im żeby kupili mieszkanie kilkuletnie. Bo nie dość, że zapłacili by dużo mniej to jeszcze nie musieliby od razu wkładać potężnych pieniędzy w remont. Ale każdy oczywiście robi jak uważa.

drzwi drewnianeI jak chcieli tak tez zrobili. Kupili mieszkanie w takim stanie, że od razu brali kolejny kredyt tym razem na remont i wykończenie mieszkania. Trzeba było nie tylko chować rury, ale i zmieniać od razu grzejniki. Myśleli, że będą inwestować tylko w drzwi wewnętrzne czy też nowe podłogi. Jednak okazało się, że wiele rzeczy jest do roboty. I nie zamieszkają tak szybko w nowym mieszkaniu jak myśleli. Musieli więc przedłużyć o co najmniej miesiąc wynajem dotychczasowego mieszkania. Mieszkali w mieście Wrocław i w sumie wszystkie materiały budowlane mieli na miejscu. Jednak mimo to cały remont przedłużał się w nieskończoność. Co chwilę wychodziły jakieś to nowe usterki.
Wydawałoby się, że takie nowe mieszkanie powinno być bez wad. A jednak miało więcej usterek niż nie jedno mieszkanie budowane w latach osiemdziesiątych. Jednak po dwóch miesiącach mogli w końcu zamówić drzwi drewniane z Wrocławia i kafelki do łazienki. Te drzwi z montażem zostały zamówione, ponieważ bali się, że podczas samodzielnego montażu może coś się jeszcze wydarzyć z futrynami. Zamówili tez drzwi techniczne, w sumie zawsze mogły im się przydać. Po paru miesiącach oczekiwań w końcu zaprosili mnie z mężem do siebie na obiad. I muszę przyznać, że w efekcie końcowym cale mieszkanie prezentowało się naprawdę bardzo dobrze.

Ja ubolewałam tylko nad tym, że teraz mieszkają dużo dalej od nas i tym samym będzie pewnie mniej okazji do spotkań niż to było kiedyś. Kiedyś po prostu mogliśmy odwiedzać siebie idąc na mały spacerek. Teraz takie odwiedziny to prawdziwa wyprawa.