Elektryczny skuter dla inwalidy

 

Inwalidzi są najczęściej osobami, które mają problemy w poruszaniu się i korzystają na co dzień z balkonika, lub wózka. Dla takich osób pokonanie schodów, czy większych odległości może być niemożliwe bez specjalnego sprzętu.

Ile kosztują dobre skutery elektryczne?

inwalidzki skuter elektrycznyInwalidzi żyją głównie z emerytur, rent, lub zasiłków, więc nie mają wysokich dochodów. Nie stać ich najczęściej na korzystanie z płatnych opiekunów, czy na zamawianie taksówek za każdym razem kiedy chcą gdzieś wyjść z domu. Inwalidzki skuter elektryczny jest doskonałym rozwiązaniem dla takich osób, bo jest on ekonomiczny i dużo tańszy niż samochód. Ponadto nie trzeba go specjalnie dostosowywać do wymagań inwalidy, bo jest stworzony z myślą o takich ludziach. Inwalidzi mogą nim jeździć na zakupy, do urzędu, czy na wizytę lekarską. Jest to pojazd, na który nie jest potrzebne zezwolenie, ani obowiązkowe ubezpieczenia auto casco. Skuter jest napędzany niewielkim akumulatorem kwasowo – ołowiowym, który po około sześciu – ośmiu godzinach jest gotowy do jazdy. Jego maksymalna żywotność to około pięćset ładowań, po których trzeba go wymienić na nowy model. Skuter elektryczny możemy ładować w domowym kontakcie, przez co jego utrzymanie jest bardzo tanie. Inwalida siedzi na wygodnym fotelu z ruchomymi podłokietnikami i funkcją regulacji siedzenia do przodu, lub do tyłu. Także kierownicę można przysunąć lub oddalić od kierowcy w zależności od wzrostu i zasięgu rąk. Skutery mają amortyzowane podwozie i mocne hamulce bębnowe.

Jak widzimy wyposażenie skutera elektrycznego jest całkowicie wystarczające przez co staje się on bardzo użyteczny dla inwalidy. Dobry skuter może kosztować około pięciu tysięcy złotych i będzie to w zupełności wystarczający model do użytku miejskiego.