Filtry wstępnego oczyszczania

Właściwe filtrowanie powietrza jest ważne zarówno w naszym domu, jak i – a może przede wszystkim – w miejscu pracy. Prawdopodobnie większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są miejsca przestrzeni firmowej, w których wymagane są filtry szczególnego typu. Bez względu na to jednak, jaki system filtrowania powietrza weźmiemy pod uwagę, musimy wiedzieć, że jest on złożony.

Budowa filtrów kasetowych

filtry kasetoweMusimy zdawać sobie sprawę z tego, że filtr, który trafia do naszych rąk jako produkt, który ma filtrować powietrze w naszym domu lub w przestrzeni biurowej, w rzeczywistości składa się z kilku filtrów, które znajdują się w jego wnętrzu. Filtry spełniają różną rolę, a wśród nich wyróżnić możemy filtry kasetowe, które w urządzeniach filtrujących spełniają rolę filtrów wstępnych – oznacza to, że znajdują się na, tzw. pierwszej linii ognia i to one są odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza, które trafia do instalacji klimatyzacyjnych, grzewczych, a także instalacji wentylacyjnych. Oczywiście, ze względu na różne zastosowania tych filtrów, ich producenci starają się, by filtry kasetowe dostępne były w różnych rozmiarach. Coraz częściej producenci proponują nam również filtry kasetowe, które różnią się strukturą, a także właściwościami. W ofercie znaleźć możemy więc filtry kasetowe, które charakteryzują się powierzchnią plisowaną, a także filtry kasetowe o płaskiej powierzchni. Filtry kasetowe umieszczane są w ramkach, najczęściej wykonywanych z plastiku lub innego tworzywa sztucznego.

Filtr kasetowy spełnia wiele funkcjonalności i wykorzystywany jest w ramach wielu zastosowań zarówno przez większe, jak i mniejsze firmy. Oznacza to, że producenci produkujący filtry tego typu muszą być otwarci na kontrahentów różnego typu i być w stanie dopasować ofertę do potrzeb każdego z nich, umożliwiając szersze zastosowanie filtrów.