fotografia ślubna

Fotografowanie ślubów – koszty usług fotografa

Nie każdy nadaje się do bycia fotografem. Choć generalnie panuje przekonanie, że fotograf to człowiek który rękawów sobie nie urabia, to jednak zrobienie dobrego zdjęcia nie należy do rzeczy prostych. Weźmy na przykład takie wideofilmowanie, bo i tym zajmują się fotografowie na ślubach.

Dobra fotografia ślubna kosztuje

fotografia ślubnaMusi on pilnować żeby nagrać każdą osobę, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, że go nie ma na filmie, musi uchwycić każdy istotny moment, zauważyć rzeczy warte uwiecznienia, oraz wiedzieć czego lepiej nie nagrywać, którym sytuacjom pozwolić na to, by odeszły w niepamięć. Sporo, prawda? A to najmniej istotna dziedzina. Weźmy na przykład taki temat, jak fotografia ślubna Częstochowa. Pary młode często bywają bardzo wymagające, zresztą nie ma się czemu dziwić – każdy chciałby mieć dobrą pamiątkę, zwłaszcza, że płaci się za to dużo. Tymczasem gdy fotograf weźmie za zrobienie zdjęć ponad tysiąc złotych, wszystko ładnie poustawia, porobi zdjęcia, tydzień później uradowana para ogląda efekt, a tam na jednym nie widać twarzy, na drugim wszystkie kształty rozmyte, na trzecim fotograf odbija się w lustrze zawieszonym za ich plecami – no, pozostaje niesmak, potęgowany przez fakt, że kosztowało to sporo. Nawet w nie aż tak dużych miastach, takich jak Częstochowa, można natknąć się na fotografów którzy niespecjalnie znają się na rzeczy. Brak im wyobraźni, polotu, nie wiedzą jakie światło jest najlepsze, i choć ich zdjęcia są słabe, to pokonują konkurencję dając ceny niższe o sto czy dwieście złotych, i ludzie się na to łapią.

 

Dlatego należy pamiętać, że wybierając fotografa, zwłaszcza na ważne wydarzenie, takie jak ślub, warto wydać trochę więcej na takiego, który ma dobrą opinię, niż cieszyć się, że się zaoszczędziło dwieście złotych, a później płakać patrząc na okropne zdjęcia.