architekt

Funkcjonalna łazienka z architektem – czy to możliwe?

Witajcie. Dziś temat, który może być rzadko podejmowany. Łazienka, jest bardzo często pomieszczeniem, o którym po prostu zapominamy. Dlatego dziś postanowiliśmy nieco zmienić to zagadnienie, tą sprawę i nieco zająć się tym.

Architekt i nowa łazienka

architektOpiszemy to na przykładzie bardzo konkretnego projektu, zlecenia, jakie niedawno otrzymaliśmy z Gdańska. Nasi klienci potrzebowali odnowić swoją łazienkę. Dodać jej nowoczesności ale i przyjemnego klimatu. Jak to mówią aranżacja wnętrz nie zna granic ani słowa nie. Architekt wnętrz może dosłownie wszystko. Przejdźmy jednak do konkretu. Jak doskonale można zdać sobie z tego sprawę bez odpowiedniego, konkretnego planu. Nie osiągniemy zamierzonego efektu. Tak jest niemalże ze wszystkim. Tak samo jeżeli idzie o projektowanie wnętrz. Najlepsze pomysły, najbardziej śmiałe koncepcje, mogą legnąć w gruzach gdy nie zaplanujemy wszystkiego od początku do końca. Każdy dobry architekt to wie. My tak też zrobiliśmy. Spotkaliśmy się z naszymi klientami. Omówiliśmy bardzo dokładnie i szczegółowo projekt, a później przystąpiliśmy do działania. Pierwsze co musieliśmy zrobić to pozbyć się przed wszystkim gabarytowej wanny, która strasznie zabierała nam miejsce. Zamieniliśmy ją na funkcjonalny prysznic z głębokim brodzikiem, takim, w którym małe brzdące będą mogły się śmiało kąpać. Zyskaliśmy dzięki temu dużo miejsca, ale i „kąpielisko” dla dzieci. I o to przecież chodziło! To się nazywa użyteczność! Dalej. Nasza „zleceniowa łazienka” była bardzo źle oświetlona. Wrażenie ciemni, źle wpływało na jej domowników. Na szczęście udało nam się rozwiązać ten problem.

Daliśmy dobre światło górne i kinkiety poboczne skierowane na lustro i prysznic. Dwa miejsca, które powinny być dużo lepiej oświetlone niż tradycyjnie. Efekt został osiągnięty.

Więcej na Ip-design.pl