Gryzak bez konserwantów i dodatków smakowych

 

Wiele psów cierpi na problemy stomatologiczne. Niestety właściciele często nie zdają sobie z tego sprawy, że fatalnie wyglądające zęby psa, które są praktycznie całe w kamieniu nazębnym, wywołują ból. Właściciele pojawiają się w gabinecie lekarza weterynarii dopiero wtedy, kiedy zwierzę przestaje jeść.

Gryzak oczyszczający zęby z płytki nazębnej

wieprzowe gryzaki naturalne dla psówJeśli zwierzę nie chce jeść, to jedną z możliwych przyczyn jest właśnie kamień nazębny i zniszczone zęby. Tak samo jak człowieka psa również mogą boleć zęby. Dlatego należy o nie zadbać już od najmłodszych lat. Na rynku znaleźć można różne produkty, które pomagają w oczyszczaniu zębów z kamienia. I wcale nie chodzi tu tylko o pasty i szczoteczki do zębów. Równie dobrze działają różnego rodzaju gryzaki. Popularne są np. wieprzowe gryzaki naturalne dla psów, które w całości składają się ze składników pochodzenia zwierzęcego. Bardzo często wykonywane są one z uszów wieprzowych. Takie ucho wieprzowe nie kosztuje dużo – można je kupić za kilka złotych, a dla psa jest to doskonała nagroda, która smakuje wyśmienicie. Oczywiście taki gryzak jest wcześniej poddawany procesowi suszenia. Nowoczesne technologie suszenia zapewniają niepowtarzalny smak i aromat, który zostanie doceniony przez każdego psa. Najlepiej kupować gryzaki naturalne, czyli takie do których nie dodaje się żadnych konserwantów czy sztucznych barwników albo dodatków smakowych. Gryzaki stanowią bardzo dobre uzupełnienie codziennej diety psa.

Poleca się stosowanie gryzaków wieprzowych, ponieważ biorą one udział w mechanicznym oczyszczaniu zębów. Dzięki nim kamień nazębny będzie gromadził się znacznie wolniej. Gryzaki sprzyjają też zdrowiu dziąseł. Wielkość takiego gryzaka to zazwyczaj kilkanaście centymetrów. Można je stosować u psów, które skończyły już 3 miesiąc życia.