Hurtownia z cebulą

Warzywa są podstawą naszej diety i dostarczają nam niezbędnych witamin. Każdego dnia, kilkanaście milionów rodaków robi zakupy na placach i pobliskich warzywniakach. Głównie kupujemy ziemniaki, cebulę, pomidory i owoce takie jak jabłka i banany, które są symbolem zimy. 

Gdzie kupować cebulę?  

hurtownia cebuliIstnieje parę warzyw, które mają szczególne znaczenie dla naszego zdrowia, bo stanowią naturalny antybiotyk. Jest to czosnek i cebula. Może jedzone same, na surowo, nie należą do najsmaczniejszych, ale dodane do potrawy, potrafią nadać niesamowity smak i aromat. Cebula ma wiele właściwości zdrowotnych i najlepiej ją spożywać na surowo, bo wtedy zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Potencjalny klient cebulę kupuje na placu, w markecie, albo w pobliskim warzywniaku. Natomiast detaliści, robią zapasy w hurtowniach z warzywami, aby otrzymać jak najniższą cenę. Duża hurtownia cebuli posiada różne jej gatunki, takie jak szalotka, cebula czosnkowa, czerwona, czy nawet popularna dymka. Hurtownicy towar sprowadzają bezpośrednio od plantatorów, dlatego też przy hurtowej sprzedaży mogą zaoferować dużo niższe ceny, niż te na placach. Jednak nie można tu kupić paru sztuk, lub kilograma cebuli, bo sprzedaż się liczy na dziesięciokilogramowe worki. Można ją długo przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, gdyż jest to warzywo, które może zimować. Ma wiele zastosowań w medycynie naturalnej i każdej kuchni. Już nasze babcie stosowały syrop z cebuli z dodatkiem miodu, na kaszel i chrypę. Ten niepozorny produkt, może wiele zdziałać.

Przeciętnemu zjadaczowi tego warzywa nie jest potrzebny worek cebuli, a jedynie parę, lub paręnaście sztuk, dlatego większość z nas kupuje ją w sklepie detalicznym. Choć wiadomo, że im więcej pośredników pomiędzy producentem cebuli, a jej ostatecznym odbiorcom, tym cena będzie wyższa.