rozdzielnice średniego napięcia

I co z przemysłem – rozdzielnice średniego napięcia

Kiedyś Rzeczpospolita była typowym krajem rolniczym. Jak to się mówiło Rzeczpospolita jest spichlerzem Europy. Czy w zasadzie była. Potem za czasów gospodarki centralnie sterowanej z kraju czysto rolniczego na siłę robiona kraj przemysłem stojący.

Rozdzielnice średniego napięcia są nieodzownym elementem przemysłu

rozdzielnice średniego napięciaW miejscach, gdzie kwitły sady i były żyzne pola postanowiono postawić fabryki. W jedynym miejscu np. w Poznaniu, gdzie były piękne żyzne miejsca i kwitł prywatny przemysł sadowniczy, jeden z ówczesnych szefów PZPR wydał zarządzenie : badylarzy ( tak nazywano w Poznaniu posiadaczy ogrodów i szklarni handlujących swoimi produktami) wysiudać, a w tamte miejsce postawić bloki. No i bloki pękają, bo bijąca od dołu kurzajka je podmywa ,a badylarze przenieśli się gdzieś indziej. No, ale to tylko taka dygresja, bo miało być o przemyśle, więc wracam do tematu. No i pobudowano wielkie zakłady produkcyjne. Poustawiano w noch szafy rozdzielcze. I wszystko miało grać i buczeć. Do tego jeszcze tu i tam zamontowano różne stacje transformatorowe. W końcu wszyto miało biec pełną parą. Tak więc tam musiało być, że znalazły się tam gdzieś szafy sterownicze Bo przecież takie szafy sterownicze to bardzo ważna i potrzebna rzecz. Podobnie, jak rozdzielnice średniego napięcia. Każda taka rzecz ciszy tych, dzięki nim mogą lepiej pracować. I tutaj najważniejsza jest praca i zarządzanie całością zgodnie z obowiązującą linią partii. Partia z narodem a naród gra w baterie kondensatorów. I kiedy tak się dzieje, to wszyscy bez wyjątku się cieszą. A najbardziej sekretarz generalny, bo może zdać do Moskwy wiernopoddańczy raport, że w lennym kraju wszystko pod kontrolą. I bardzo długo się wydawało, ż wszystko było po kontrolą. Ale jak przestało być pod kontrolą, to się dopiero porobiło I żadne baterie kondensatorów nie pomogły. Ba, dodam, że nie pomogły żadne baterie.

No, ale taka już jest nasza narodowa wada czy zaleta. Nad nami nie można panować, nad nami nie można władać, u nas mało co się utrzyma. I co smutne tak właśnie zaczyna dziać się z przemysłem. No, może jedynie rolnictwo ma jakieś szanse.