Jak możemy zrezygnować z polislokaty?

Wielu z nas decyduje się na zaciągnięcie kredytu bankowego lub na korzystanie z dodatkowego pakietu ubezpieczeniowego. Problemy pojawiają się dopiero w przypadku gdybyśmy zamierzali z danej usługi zrezygnować i przejść na nową lub całkiem zaniechać ubezpieczeń.

W jaki sposób można sprawnie pozbyć się zbędnych kosztów?

szybka likwidacja polisolokatyOstatnimi czasy dość ważnym zagadnieniem stała się szybka likwidacja polisolokaty. Sami ubezpieczyciele naliczają wysokie kary umowne za zerwanie z nimi umów na czas określony przed upływem danego czasu. Nie wykazują więc żadnej chęci współpracy w stosunku do klienta oraz nie są ugodowi, co sprawia, że szybka likwidacja polisolokaty staje się sporym wyzwaniem. Należy pamiętać, że sama szybka likwidacja polisolokaty jest niestety bardzo droga. Tracimy niemal wszystkie pieniądze, które dawniej zainwestowaliśmy w daną polislokatę. W większości przypadków nie jest więc możliwe odzyskanie z tej sumy ani grosza. Samo jednak odwołanie i rezygnacja z polislokaty powinna być ułatwiona, co potwierdza opinia komisji zajmującej się tego typu sprawami. Samo obciążanie ubezpieczonego całościową kwotą ubezpieczenia za każdy miesiąc podpisanej umowy jest uznane za kompletnie niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Dlatego, aby szybka likwidacja polisolokaty stała się dla nas możliwa, możemy nawet odwołać się do odpowiedniego sądu jeśli wypowiedzieliśmy umowę zgodnie z postanowieniami w niej zawartymi oraz w jasny, wyraźny oraz dobitny sposób, czyli tak że można domniemywać, że doszła skutecznie do innego podmiotu.

Podsumowując, sama instytucja polislokat jest całkiem niezgodna i niedozwolona w przypadku jeśli zakłada brak możliwości zrezygnowania z umowy i związanie się z nią niemal na zawsze. Takie warunki są całkowitym oszustwem ubepieczonego klienta i powinny być zgłaszane.