Jak oświetlić taras?

Balkony i tarasy są miejscami, gdzie latem i późną wiosną, gdy jest bardzo ciepło lubimy spędzać tam czas. Aby atmosfera podczas wypoczynku była przyjemna i pomogła nam odpocząć warto zaaranżować również taras, jako ciąg dalszy salonu. 

Girlandy i lampki 

lampki ogrodowe girlandyWybór stylu nie musi ograniczać. Na tarasie może być nowocześnie lub rustykalnie. Minimalistycznie lub z barokowym przepychem. Ważne, aby znalazły się tam niezbędne elementy takie jak meble ogrodowe. Mogą być to nowoczesne krzesła z technorattanu lub bardziej naturlane wiklinowe. Możemy zdecydować się też na drewniane meble z bali, które są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, jakie panują na zewnątrz. Kolejny element to zadaszenie. Bardziej praktyczne są tarasy chociaż z częściowym zadaszeniem. Może być to pergola z różnymi pnączami takimi jak: winogrona, bluszcz pospolity, hornetsja lub róża pnąca. Może być też zadaszenie z materiału, tak zwany żagiel, który będzie chronił przed nadmiernym promeniowaniem słonecznym, Inny rozwiązaniem będzie specjalny daszek, gdzie będzemy mogli schronić się przed deszczem. Kolejnym istotnym elementem jest oświetlenie. Jeżeli mamy podłączony prąd na zewnątrz domu możemy zdecydować się na kinkiet lub kurtynę świetlną lub innego rodzaju oświetlenie ledowe. Mogą być też lampki ogrodowe girlandy, które przewiesimy przez ażurową cześć pergoli lub rozwiesimy je ozdabiając drzewa i krzewy. Zależnie od naszego gustu i pomysłów taras ozdobią również latarenki, lampiony, ozdobne skrzynki, rzeźby, ławki i moskitiery i oczywiście wygodne poduszki z letnimi motywami. 

Dekoracja tarasu nie jest niezbędnym elementem, ale stylowo urządzony taras będze ozdobą i pomoże się zrelaksować. Jeżeli chcemy poczuć się u siebie w ogrodzie przytulnie i wygodnie warto wydać pieniądze na urządzenie tarasu.