Jak wydląda terapia uzależnienia od narkotyków w ośrodku?

 

Narkomania to potoczne określenie, które odnosi się do uzależnienia od substancji chemicznych wpływających na czynność mózgu. U wszystkich osób nim dotkniętych przebieg uzależnienia jest bardzo podobny. Nieleczona narkomania jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może doprowadzić do śmierci osoby uzależnionej.

Terapia uzależnienia od narkotyków w ośrodku

znany ośrodek leczenia uzależnień od narkotykówW naszym kraju jest wiele ośrodków leczenia uzależnień, które pomagają osobom mającym problem z narkotykami takimi jak marihuana, amfetamina, kokaina, LSD, extasy oraz coraz bardziej popularnymi dopalaczami. Wyróżnia się dwa rodzaje leczenia narkomanii. Jest to terapia niestacjonarna lub terapia zamknięta w jednym z ośrodków na terenie całego kraju. Terapia stacjonarna to bardzo złożony proces leczenia i w poszczególnych przypadkach obejmuje detoks narkotykowy. Pierwszym etapem zarówno terapii stacjonarnej jak i niestacjonarnej jest rozmowa z terapeutą i dobór odpowiedniej metody leczenia. Jednak terapia stacjonarna jest bardzo skuteczną metodą leczenia, którego czas trwania jest uzależniony od stadium zaawansowania choroby i jest dłuższe od niż leczenie z uzależnienia od alkoholu. Spowodowane jest to dłuższym czasem jaki jest potrzebny na całkowite odtrucie organizmu osoby uzależnionej. Znany ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków oferuje profesjonalną opiekę oraz wsparcie w walce z uzależnieniem. Każdy odwyk odbywa się pod okiem doświadczonych oraz wykwalifikowanych specjalistów takich jak terapeuci, lekarze czy psycholodzy.

Natomiast forma terapii niestacjonarnej opiera się na spotkaniach z terapeutą, które mają charakter indywidualny, a pierwsze spotkanie pomaga określić specjaliście częstotliwość kolejnych spotkań. Każdy przypadek jest inny, jednak należy pamiętać o tym, że uzależnienie da się wyleczyć.