Jak zbudować kominek z kafli?

Posiadanie kominka we własnym domu to marzenie nie jednego z nas taki kominek pozwala na stworzenie w domu ciepłej i rodzinnej atmosfery. Bardzo dużą popularnością cieszą się kominki wykonane z kafli pozyskanych w wyniku rozbiórki starych pieców kaflowych, dodają one całemu kominkowi niezwykłego charakteru i wyglądu.

Piękny kominek – wykorzystanie odzyskanych kafli

niedroga budowa kominka kaflowegoPlanując budowę kominka z kafli musimy być przygotowani na trudności związane z ich pozyskaniem nie jest to proste ponieważ bardzo duża ilość takich kafli ulega zniszczeniu w czasie rozbiórki pieca. Są one dostępne przede wszystkim na aukcjach oraz targach staroci. Gdy już uda nam się zdobyć odpowiednią ilość takich kafli, powinniśmy pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalisty, który posiada wiedzę na temat zasad budowy oraz funkcjonowania kominków. Niedroga budowa kominka kaflowego powinna się rozpocząć od wykonania jego odpowiedniego projektu uwzględniającego wszystkie jego parametry takie jak przekrój komina czy usytuowanie instalacji wentylacyjnej. Następnie wybrana przez nas osoba przystąpi do prac związanych z właściwą budową takiego kominka po wykonaniu jego konstrukcji z odpowiedniego rodzaju cegły oraz po ich dokładnym wyschnięciu zajmie się on jego obłożeniem pozyskanymi przez nas kaflami, które nadadzą mu oryginalnego wyglądu powodującego, iż stanie się on piękną ozdobą całego domu a także źródłem przyjemnego żywego ognia. Jeśli chodzi o koszt budowy takiego kominka nie jest wysoki i zależy od ceny niezbędnych materiałów.

Jak zatem widać budowa kominka kaflowego wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na pozyskanie materiałów oraz znalezienia właściwej osoby, która zajmie się jego budową. Opisane powyżej rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy przy budowie wymarzonego kominka.