Jaką hortensję krzewiastą kupić?

Każdy gatunek i rodzaj kwiatów ma inne zapotrzebowania. Dotyczy to zarówno posadzenia i wystawienia na działanie promieni słonecznych, dostępności do składników pokarmowych oraz wody, a także dostęp do dodatkowych aminokwasów i składników odżywczych.

Uroki kwitnącej hortensji krzewiastej

hortensje krzewiastePrzy pomocy kompozycji z niektórych kwiatów można tworzyć niesamowite dekoracje i ozdoby. Takimi kwiatami, które idealnie podkreślą piękno naszego ogrodu i podobają się wielu osobom są hortensje krzewiaste. Są to kwiaty szczególnie polecane do przydomowych ogródków. Pochodzi z Ameryki Północnej ale jest uprawiana w wielu krajach na całym świecie, ze względu na wymogi do warunków bytowania. Jest to roślina raczej cieniolubna, zebrana w duże kwiatostany, które składają się z małych kwiatków. Roślina wymaga żyzną glebę, oraz zacienione stanowisko, dlatego uprawiana jest najczęściej w przydomowych ogródkach. Rozmnaża się przez nasiona lub sadzonki. Występuje w kilku odmianach, o różnych kolorach kwiatów. Może być drzewiasta lub występować w postaci krzewów. Roślina nie jest zbyt kłopotliwa. Kwitnie już na koniec czerwca, kwitnie przez całe lato co jest jedną z największych jej zalet. Przekwita dopiero na koniec jesieni. Nie ma ona wielu odmian ale najciekawsze są te o dużych, kulistych kwiatostanach złożonych z wielu barwnych, małych kwiatków, o różnych kolorach. Dostępne są w podstawowych kolorach, które wyglądają pięknie przez całe lato, niezależnie od pogody.

Niektóre kwiaty wymagają bardzo dużego wkładu finansowego, żeby kwitnąć jak najdłużej. Jednak są i takie, które kwitną bardzo długo a potrzebują tylko odpowiednich warunków. Jeśli im je zapewnimy, nie musimy zbytnio ,,chodzić” nad takimi kwiatami i nie są one wtedy bardzo wymagające.