Karykatura nietypową pamiątką

Nasi rodzice w zeszłym tygodniu obchodzili 15 rocznicę ślubu. Zorganizowali dość sporą imprezę, na której znaleźli się członkowie rodziny oraz przyjaciele. Wraz z siostrą i bratem długo zastanawialiśmy się, co dać im w prezencie. Rodzice dawno nie byli na żadnej wycieczce, więc postanowiliśmy im zafundować wakacje na jednej z greckich wysp. Ale to nie wszystko!

Prezent rocznicowy w postaci karykatury

karykaturaWpadłam na pomysł, że wręczanie informacji o wycieczce, jaką im wykupiliśmy, możemy poprzedzić wręczeniem innego, zabawnego prezentu, który będzie pewną wskazówką, ale też wspaniałą pamiątką z okazji rocznicy, którą będą sobie mogli powiesić na ścianie, albo postawić na półce. Co to było? Otóż tym podarunkiem była karykatura. Ten przepiękny rysunek przedstawiał naszych rodziców, relaksujących się na rajskiej wyspie, pod palmami, z kolorowymi drinkami w dłoniach. Ich twarze były narysowane tak, aby uwypuklać cechy charakterystyczne przedstawionych osób i muszę powiedzieć, że artysta spisał się na medal. Jak tylko rodzice zobaczyli jego pracę, wybuchnęli śmiechem. Wtedy też się okazało, że był to świetny pomysł, aby wręczyć im to przed podarowaniem wycieczki, ponieważ kiedy tak się przyglądali rysunkowi, zgodnie stwierdzili, że chcieliby takie wakacje, śmiejąc się i raczej nie dowierzając, że takie życzenia się kiedykolwiek spełni. Wtedy jednak wręczyliśmy im kopertę, w której były bilety i wszystkie informacje o wycieczce. Rodzice byli w szoku.

Zamówienie karykatury było świetnym pomysłem. Dzięki temu rysunkowi rodzice się uśmiechnęli i wiem, że powiesili ją sobie w salonie, aby móc na nią patrzeć jak najczęściej. To rewelacyjna i nieco zabawna pamiątka ich rocznicy, która zawsze już będzie przywodzić na myśl pozytywne wspomnienia.