tenis

Kilka słów o tenisie

Tenis jest jednym z mniej popularnych sportów w Polsce, chociaż ostatnimi czasy głównie dzięki naszej polskiej najlepszej tenisistce zyskał mocno na rozgłosie. Tenis jest grą jedno lub dwuosobową. Pary mogą być tej samej płci, wtedy mówimy o deblu lub mieszane – mikst.

Zasady gry w tenisa

tenisGra polega na przebijaniu za pomocą rakiety, piłki tenisowej nad siatką rozmieszczoną na połowie boiska do tenisa, tak aby piłka odbiła się w polu przeciwnika. Wydawać by się mogło, że jest to niezbyt skomplikowany sport, jednak w rzeczywistości nauka tenisa jest trudna. Istnieje bowiem wiele sposobów rozgrywania meczu, a także technik zagrań. Jednak mimo to, tenis dla dzieci cieszy się dużym zainteresowaniem w Warszawie. Nie mają one problemów z opanowaniem zasad gry. Zresztą można by spojrzeć chociaż na naszą tenisistkę i jej siostrę, które pierwsze sukcesy odnosiły już wieku 6 i 4 lat. Poza tym szkoła tenisa nawet głównie oferty kieruje do dzieci, gdyż im wcześniej dziecko zacznie tym szybciej pojmie techniki zagrań. W tenisie wyróżniamy ich osiem są to serwis, forhend, bekhend, wolej, półwolej, smecz, skrót oraz lob. Nazwy te odnoszą się do momentu, kiedy zostaną wykonane lub jak. Swoich sił zawodnicy próbują na światowych zawodach, do najsłynniejszych należą Wimbledon funkcjonujący od 1877, US Open, Roland Garros, Australian Open, Pro Tours, Pro Championship, a także ITF czyli Puchar Davisa.

 

Warto wiedzieć, że tenis kobiecy funkcjonuje dopiero od tysiąc dziewięćset czterdziestego siódmego roku, do jego rozwoju znacznie przyczyniła się Billie Jean King, która walczyła o zainteresowanie mediów tymi zawodami.

Węcej o tenisie na stronie Instruktortenisa.waw.pl – Warszawa