Lekcje z tańca hip hopu

Za każdym razem, gdy szukałam informacji na temat tego, jak skutecznie schudnąć znajdowałam artykuły mówiące, że najlepszym sposobem jest dieta połączona z ćwiczeniami. O ile zmiana nawyków żywieniowych nie jest tak trudna, o tyle ćwiczenia, które miały mi pomóc w osiągnieciu mojego celu już tak. Dlatego zaczęłam szukać rozwiązania na własną rękę.

Wyszczuplające zajęcia z tańca

zajęcia z tańca hip hop bydgoszczChodzenie na siłownie okazało się dla mnie złym pomysłem. Taka forma aktywności w ogóle mi nie pasuje. Szybko się męczę i walczę o dosłownie każdy oddech i każde powtórzenie ze łzami w oczach. Choć takie efekty mogą szybko zniechęcić człowieka, postanowiłam mimo wszystko szukać dalej i tym sposobem trafiłam na zajęcia z tańca hip hop Bydgoszcz jest miastem w którym znajdziemy szkołę tańca oferującą zajęcia z hip hopu zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Choć nie słucham tego typu muzyki to jednak bardzo podoba mi się pod względem wizualnym ten styl tańczenia, dlatego gdy znalazłam informację o zajęciach od razu postanowiłam się zapisać i po prostu spróbować. Ten pomysł okazał się być mistrzowskim posunięciem. Nie mając wcześniej zbyt wiele wspólnego z tańcem, dzięki profesjonalnym instruktorom szybko złapałam poczucie rytmu, które pozwoliło mi odnaleźć się w tej dziedzinie tańca. Choć jest to taniec bardzo dynamiczny, podobnie jak podczas pływania, praktycznie nie odczuwałam zmęczenia, a jeżeli już to było to bardzo przyjemne, fizyczne zmęczenie pod koniec zajęć, które paradoksalnie pompowało we mnie mnóstwo energii.

Dzięki zajęciom udało mi się zgubić nadprogramowe kilogramy. Poza tym poprawiła się moja kondycja, a mięśnie ładnie wyrzeźbiły. Wiedziałam, że taniec pozwoli mi nieco schudnąć, ale nie sądziłam, że da aż tak spektakularne efekty. Zwłaszcza, że oprócz powyższych profitów zauważyłam też pozytywny wpływ na mój umysł. Znacznie lżej mi się myśli i rzadziej doświadczam spadków nastroju czy problemów z koncentracją.