Modna srebrna biżuteria

 

Biżuteria ze szlachetnych metali nie traci na popularności wraz z upływem lat, a raczej wręcz przeciwnie. Większe niż kiedyś (setki czy nawet tysiące lat temu) wydobycie szlachetnych kruszców sprawiają, że są one powszechniej dostępne, a jeśli chodzi o srebro – także znacznie tańsze. Sprawia to, że każdy z nas może sobie pozwolić na stylową biżuterię.

Jaką biżuterię robi się ze srebra?

biżuteria srebrnaZe srebra, podobnie jak ze złota i innych metali, wykonuje się różne rodzaje biżuterii, pasującej zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zwykle jednak to panie kupują jej więcej, dlatego też cały rynek związany z ozdobami jest nakierowany przede wszystkim na kobiety, a w ostatnich latach także na dziewczynki. Najpopularniejsze obecnie rodzaje srebrnej biżuterii to kolczyki, łańcuszki, bransoletki i pierścionki. Nieco rzadziej kobiety noszą broszki, z reguły jest to biżuteria na specjalne okazje, do eleganckich, wizytowych sukienek. W modzie są zarówno bardzo proste ozdoby, jak również i takie bardziej skomplikowane. Na rynku nie brakuje bardzo klasycznych wzorów, chociaż na równi z nimi dostępne są także współczesne, często sięgające po bardzo geometryczne formy – pojawiają się kwadraty, trójkąty, kule. Współczesna biżuteria srebrna często jest łączona z różnymi kamieniami, szlachetnymi i półszlachetnymi. W srebro oprawiane są agaty, karneole, ametysty czy onyksy, nie brakuje również biżuterii z osadzonymi perłami, bursztynami czy krzemieniem pasiastym.

Obecnie mamy dziesiątki różnych opcji na znalezienie idealnej dla nas biżuterii. Poza zwykłą wyprawą do jubilera (małego sklepu bądź salonu dużej sieci) dostępne są także zakupy w internecie, oferujące nam tysiące nowych możliwości. Popularną metodą jest także zamawianie srebrnej biżuterii od rzemieślników, którzy stworzą dla nas coś unikatowego.