Montaż rolet okiennych

Podczas serii słonecznych dni marzymy o tym, aby wrócić do chłodnego mieszkania. Zwykłe żaluzje czasami nie wystarczają, dlatego powinniśmy pomyśleć o roletach. Dobrze dobrane rolety mogą sprawić, że nawet latem w mieszkaniu będzie przytulnie i chłodno.

Rolety okienne na wymiar

roleta okiennaMierzenie rolet nie jest skomplikowane, ale należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Ważne jest to, aby nie mierzyć rozmiaru okna z ramą, tylko samą szybę, dodając do wymiarów dodatkowe 3-4 cm. Ta zasada dotyczy tylko mierzenia szerokości rolety, wysokość mierzymy z całą ramą. Proces montażu jest również bardzo prosty, nie trzeba być specjalistą, aby poprawnie zamontować roletę. Najlepiej jest przyłożyć roletę do okna i zaplanować, w którym miejscu należy zamontować mechanizm łańcuszkowy. Zaleca się go montować po przeciwnej stronie niż znajduje się klamka. Przez to podnoszenie i opuszczanie rolet jest mniej problematyczne. Aby zapobiec odchylaniu się rolety do pakietu przeznaczonego do montażu załączone jest prowadzenie żyłkowe. Dzięki temu roleta okienna nie odchyla się chociażby przy otwieraniu okna. Mamy do wyboru wiele rodzajów rolet okiennych, jak na przykład wolnowiszące, z prowadnicami lub bez, czy też rolety mini. Każda z nich jest inna, ale montaż jest podobny. Jedyną ujmą może być to, że nie każda roleta posiada tak dużą liczbę elementów. Rolety w kasecie PCV na przykład mogą chronić je przed zakurzeniem. Ten rodzaj rolety natomiast wymaga od nas klejenia niektórych elementów, które musimy pozostawić na dobę, aby dobrze zasechł klej.

Istnieje wiele rolet okiennych, które spełnią nasze wymagania. Nie tylko nimi doprowadzimy do zacienienia mieszkania, ale także będą przydatne do osłaniania okna nocą, zwłaszcza jeśli mieszkamy na parterze. Ponadto, rolety w domu mogą dodać wnętrzu odrobiny szyku.