Musiałem przejść kwalifikacje wstępną przyspieszoną

Jakiś czas temu zrobiłem sobie kurs prawa jazdy na autobusy i samochody ciężarowe, w tym busy do przewozu rzeczy. Później nie poszedłem jednak od razu do pracy w zawodzie. Teraz się na to zdecydowałem. Ale kiedy tylko poszedłem do pierwszego potencjalnego pracodawcy, okazało się że prawo jazdy to nie jedyny dokument jaki muszę posiadać, jeśli chcę prowadzić busy z przewozem osób.

Gdzie w Warszawie przejdę kwalifikację wstępną?

kwalifikacja wstępna przyspieszona warszawaOd razu dowiedziałem się, że muszę uzyskać jeszcze jedne uprawnienia. Była to kwalifikacja wstępna przyspieszona Warszawa to miejscowość na terenie której bez problemu znajdę miejsca, które przeprowadzają takie kursy oraz egzaminy, po których uzyskuje się potrzebny dokument i można zawodowo prowadzić busy z przewozem rzeczy lub osób na terenie całego kraju. Taki kurs trwa sto czterdzieści godzin, z czego większość jest teoretyczna. Zaledwie kilka godzin przeznacza się na jazdę w ruchu drogowym w tym jazdę w warunkach specjalnych na przykład po oblodzonej jezdni. W takiej sytuacji kurs często odbywa się na symulatorze, który jednak bardzo dobrze imituje jazdę w prawdziwych warunkach na drodze, co było dla mnie istotne. Bardzo szybko udało mi się znaleźć taki kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w okolicach mojego miejsca zamieszkania i od razu się na niego zapisałem. Miałem szczęście, ponieważ ruszał już za kilka dni.

Przyznam szczerze, że nauczyłem się na nim naprawdę bardzo dużo. Zajęcia teoretyczne odbywały się w ośrodku, który mieścił się blisko centrum Warszawy, dlatego nie miałem żadnego problemu z dojazdem na miejsce. Kurs był prowadzony przez solidnie wykształconego kierowcę z odpowiednimi uprawnieniami, które przekazywał nam wiedzę w przystępny i prosty sposób. Kurs był niezwykle merytoryczny.