Naprawa boiska z poliuretanu

Wszelkiego rodzaju tak zwane orliki spotykane są coraz częściej. Tak nowoczesne i doskonale przygotowane obiekty sprawiły, że znacząco wzrosło zainteresowanie uprawianiem sportu. Boiska wykonane najczęściej z poliuretanu są bardzo intensywnie eksploatowane co sprawia, że muszą być częściej naprawiane oraz serwisowane przez firmy specjalizujące się w tym zakresie. 

Renowacja wyeksploatowanej nawierzchni boiska

fachowa naprawa nawierzchni poliuretanowychW wyniku stałego oraz intensywnego użytkowania nowoczesnych boisk, zanikają ich właściwości użytkowe jak i estetyczne. W takich przypadkach niezbędna jest fachowa naprawa nawierzchni poliuretanowych. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest wykonywanie specjalnego ciśnieniowego natrysku. Za pomocą tej metody nanoszona jest nowa warstwa użytkowa boiska. Warstwa jest nanoszona w kolorach, które znajdowały się pierwotnie na danej nawierzchni. Po ukończeniu opryskiwania malowane są wszystkie niezbędne linie, które będą wyznaczały pola gry. W przypadku rozgrywania kilku gier na jednym boisku, każda gra posiada inny kolor linii. Tego typu usługa powinna być stosowana regularnie w celu zapewnienia doskonałych warunków do bezpiecznego użytkowania obiektu sportowego. Fachowa naprawa tego typu nawierzchni zapewnia również wymianę elementów, które pękły bądź w jakikolwiek sposób uniemożliwiają normalne korzystanie z boiska. Przeprowadzenie kompleksowej konserwacji zaleca się przeprowadzać do trzech razy w roku zależnie od stopnia eksploatowania boiska. 

Podsumowując widoczne na każdym kroku nowoczesne boiska muszą być regularnie pielęgnowane. W innym przypadku mogą stracić wszystkie swoje właściwości a linie znajdujące się na nich mogą ulec zatarciu. Konserwowaniem tego typu nawierzchni zajmują się specjalne firmy. Boisko utrzymane w doskonałej formie dłużej będzie sprawowało swoje zadania.