Nocleg na trasie rowerowej Green Velo

Wybierając się na objazd jednej z najbardziej malowniczych tras rowerowych w kraju – szlaku Green Velo, warto zapoznać się z bogatą ofertą noclegową, która jest obecna wzdłuż całej rozciągłości trasy. Możemy więc korzystać z pokoi, kwater czy domków, które są rozlokowane w początkowych lub dalszych kilometrach trasy. Jak możemy rozplanować tego rodzaju wycieczkę i zarezerwować nocleg?

Nocleg na Green Velo – gdzie się zatrzymać?

nocleg w BraniewieSzlak Green Velo liczy blisko 2000 km, co czyni go najdłuższą trasą rowerową w Polsce. My jednak nie musimy przejeżdżać jej całej. Wystarczy, że zaplanujemy sobie jej dogodny odcinek, który może opiewać w atrakcje turystyczne, a my będziemy mogli wynająć pokój lub kwaterę. Zaczynając w okolicach Elbląga i Olsztyna, zarezerwujemy np. nocleg w Braniewie, tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Jeżeli interesuje nas dalsza jazda, będziemy mogli tak rozplanować trasę, aby bez problemu, co 100-200km rezerwować nocleg. Szlak Green Velo słynie z tego, że może zaoferować turystom rowerowym nie tylko bogatą infrastrukturę,ale także bardzo duży wybór miejsc noclegowych czy pól namiotowych. Dzięki tak bogatej bazie noclegowej szlak przyciąga nie tylko turystów rowerowych w dobrej formie, ale także wielu amatorów, którzy chcą zmierzyć się z dłuższym dystansem na rowerze po raz pierwszy w życiu. Trasa jest także pozbawiona ostrych podjazdów, które mogłyby być utrudnieniem dla amatorów.

Nocleg na trasie Green Velo może być bardzo potrzebny, gdy planujemy kilkudniową wyprawę z bliskimi, znajomymi czy rodziną. Szlak ów może mieć swoje plusy zarówno dla wyjazdów samotnych, we dwoje czy w większej grupie osób. Wiele wycieczek rowerowych i wyjazdów grupowych może także oferować przejazdy całą długością szlaku, tj. około 2000 kilometrów.