Nowe metody terapii psychologicznej

 

Powszechnie wśród znawców tematu, zaburzenie osobowości typu borderline, uważa się za szczególnie trudne, a nawet niewyleczalne. Potrzeby tej grupy ludzi w zakresie opieki psychologicznej, są ogromne, jednocześnie duża liczba tych pacjentów sama porzuca terapię.

Metody leczenia zaburzeń osobowościowych

poznański psychologPacjenci z zaburzeniami osobowości typu bordeline, mogą posiadać problemy, w różnych dziedzinach życia. Ich zmagania dotyczą zmian nastrojów, impulsywności zachowań, oraz problemów w relacjach z innymi ludźmi. Do takich osób należała moja partnerka, u której zdiagnozowano ten rodzaj zaburzenia. Wybuchy gniewu i kryzysy były na porządku dziennym, a żadna terapia nie odnosiła większych sukcesów. Dopiero pewien poznański psycholog zaświecił światełko w tunelu i zaproponował, nieznaną nam dotychczas terapię schematów. Terapia okazała się wymagającym przedsięwzięciem, które trwało półtora roku. Ale dzięki niej, udało się znacząco złagodzić wszystkie problemy związany z tym zaburzeniem. Psychoterapeuta nie tylko skutecznie poprowadził moją partnerkę, ale również pomógł mi zrozumieć mechanizmy rządzące tym zaburzeniem. W efekcie dostarczonej wiedzy, oraz skutecznych narzędzi psychologicznych mogliśmy wspólnie uporać się z tym poważnym problemem i wrócić do zdrowego trybu życia. Warto również dodać, że metoda oprócz skuteczności jest również bardzo opłacalna, ze względu późniejszą redukcję spotkań z psychoterapeutą. Jednak nie to jest najważniejsze, że metoda jest tania, ale to, że pozwala szybko uzyskać widoczne rezultaty i znacząco podnieść jakość życia.

Podsumowując, można powiedzieć, że dobry psycholog korzystając z tej metody, dociera do przyczyn i źródeł silnych zmian nastroju i nieobliczalnego zachowania. Później, stopniowo porządkuje je w określone tryby zachowań, które są wspólnie analizowane i jednocześnie zamieniane na pozytywne wzorce.