Nowoczesne urządzenia ułatwiające parkowanie

Codziennie poruszając się samochodem po mieście niejednokrotnie natrafiamy na problem ze znalezieniem miejsc parkingowych. Wiele z nich jest zbyt małych, aby bezpiecznie wjechać autem od przodu, a cofanie może zakończyć się stłuczką. Właśnie dlatego coraz więcej kierowców instaluje w swoich pojazdach dodatkowe systemy, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale również pomagają uniknąć kolizji podczas parkowania bądź wyjeżdżania z parkingu.

Kamerki cofania montowane w zderzaku

kamera cofania bezprzewodowaKierowcy, którzy poszukują sprawdzonych rozwiązań ułatwiających im cofanie mają do wyboru dwa urządzenia. Jednym z nich są czujniki cofania, które napotykając przeszkodę informują sygnałem dźwiękowym. Drugim z kolei jest kamera cofania bezprzewodowa, montowana w zderzaku i przesyłająca obraz bezpośrednio do monitora znajdującego się na desce rozdzielczej. Oba sprzęty są pomocne, jednak to kamerka jest bardziej precyzyjna i pozwala dokładnie określić czy w żadnym miejscu nie znajduje się przeszkoda. Kierowca korzysta z pomocy, ale sam może zadecydować czy drugi pojazd jest już wystarczająco blisko, czy jeszcze uda się cofnąć. Największym atutem jest bezprzewodowy przesył obrazu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu każdy kierowca ma możliwość szybkiej reakcji, gdy znienacka pojawi się w pobliżu pieszy bądź inny samochód. Dlatego właściciele pojazdów coraz chętniej sięgają po tego typu rozwiązania.

Wykorzystywanie inteligentnych systemów poprawiających komfort jazdy, zyskało już uznanie wielu kierowców. Wynika to z faktu, że można bezpiecznie zaparkować swój pojazd, nie martwiąc się o jego obrysowanie, nawet w centrach handlowych. Każdy za kierownicą czuje się zdecydowanie pewniej i nie musi martwić się o brak miejsc parkingowych na osiedlu bądź w centrum miasta.