O maszynach produkujących etykiety słów kilka

To wbrew pozorom bardzo ciekawy temat. Maszyny produkujące etykiety zachwycają swym skomplikowaniem i można się niekiedy poważnie zamyślić nad geniuszem ich konstruktorów. Pracuję w firmie, w której mamy ich pod dostatkiem. Branża poligraficzna prześciga się w nowych rozwiązaniach i dziś już można drukować etykiety praktycznie na wszystkim.

Etykieta lepsza i gorsza

etykiety cyfroweMaszyny mają to do siebie, że się zużywają. Tyczy się to szczególnie małych urządzeń do drukowania kodów kreskowych. Na szczęście nowsze maszyny są coraz lepsze i wytrzymują dłużej. Jakość druku cyfrowego zależy od rozdzielczości, jaką może nałożyć dana maszyna. Etykiety cyfrowe stały się obecnie tę gałęzią rynku, która rozwija się najszybciej, gdyż zarówno małe i duże firmy potrzebują drukować tagi do oznaczania swoich produktów. Druk tonerowy jest najlepiej rozwiniętą technologią, bo też i najstarszą. Maszyny tonerowe dają druk dobrej jakości, choć nie tak dobrej, jak nowsze odpowiedniki w rodzaju inkjetu i memjetu. A branża stale się idzie do przodu. Ciekawy rozwiązaniem jest hybrydowa maszyna drukująca. Łączy ona w sobie zalety wielu technik druku w jednym urządzeniu, dzięki czemu firmy produkujące różne rodzaje etykiet mogą sporo zaoszczędzić. Wymienić można również maszyny drukarskie laserowe. Są dość wolne a do tego sporo kosztują, ale ich technologia jest stale doskonalona. Przy niedużych nakładach wykrawanie laserowe jest bardzo przydatne, bo pozwala drukować pojedyncze etykiety.

Ogólnie rzecz biorąc wybór maszyn poligraficznych jest niesłychanie szeroki, a stale wychodzą nowe modele – szybciej pracujące i osiągające wyższą jakość. Jest to spora gałąź rynku, której nie dostrzega się na co dzień. Wystarczy przecież wejść do dowolnego sklepu i zobaczyć, ile najróżniejszych etykiet jest na towarach. A przecież każda z nich musiała być gdzieś wydrukowana i potrzebna była do tego specjalistyczna maszyna.