Obiady dwudaniowe są zdrowsze od jednodaniowych

Obserwując trendy w świecie żywienia często można dojść do wniosku, że za niektórymi rzeczami ciężko będzie nam nadążyć. Słysząc o tym jak wiele jest w ostatnim czasie odkryć naukowców dotyczących jedzenia warto jest się zastanowić nad tym, w jaki sposób należy filtrować informacje które do nas docierają tak, by móc dostosować do nich swoje nawyki żywieniowe.

Ostatnio odkryto, że dwudaniowe obiady są bardzo zdrowe

dwudaniowe obiady w SzczecinieDo tej pory opinie na ten temat były podzielone. Część naukowców i specjalistów w zakresie żywienia twierdziło, że nie ma znaczenia to, z ilu dań składa się obiad. Ostatnio dopiero okazało się, że dwudaniowe obiady są znacznie zdrowsze dla ludzkiego organizmu, niż te składające się jedynie z jednego dania. Wynika to z tego, że ludzki organizm jest zbudowany w taki a nie inny sposób, a co za tym idzie – należy do niego dostosowywać nasze nawyki żywieniowe. Na szczęście wiem, gdzie są serwowane dobre dwudaniowe obiady w Szczecinie, dlatego też mogę jeść zarówno zdrowo, jak i smacznie. Jako dziecko nie lubiłem zwykle pierwszego dania i uważałem, że zupę mogę sobie odpuścić. Widząc jednak argumenty za tym, by jeść obiady dwudaniowe, nie jestem w stanie ignorować tego i nauczyłem się jeść zawsze również zupę. Znalazłem pierwsze jak i drugie dania, które bardzo mi smakują, i które jem z przyjemnością, gdy uda mi się je połączyć. Faktem jest, że nie zawsze tak było, ale generalnie wiem, że zdrowie jest ważniejsze niż przyjemności. Zwłaszcza, że obiady dwudaniowe w wielu restauracjach były na tyle smaczne, że z niecierpliwością czekałem zawsze nawet na zupę – jaka by ona nie była. Nie ograniczałem się jedynie do rosołu czy żurku – starałem się jeść wszystko co było tam podawane.

Bardzo spodobały mi się obiady dwudaniowe serwowane w restauracji. Szybko się do nich przyzwyczaiłem i nie potrafiłem już wrócić z powrotem do jednodaniowych. Byłem jednak dzięki temu znacznie zdrowszy.