wideofilmowanie

Obróbka cyfrowa filmów czyli profesjonalne wideofilmowanie

Wykonanie dobrego filmu okolicznościowego to nie tylko wprawna ręka z kamerą, ale także doświadczenie i cierpliwość w późniejszym montażu. Staram się nie przekraczać czasu 70 minut nagrania dla klienta.

Wideofilmowanie w Lublinie i początek biznesu

wideofilmowanieFilm w wersji oryginalnej to zazwyczaj kilkanaście godzin nagrania. Obecnie wszystkie filmy nagrywam na dysku twardym kamery. Uzyskuję cyfrowy materiał do edycji. Zainwestowałem w profesjonalne oprogramowanie. Teraz zmontowanie filmu zajmuje mi zazwyczaj 3 dni. Edytuję też ścieżki dźwiękowe. Dodaję muzykę i różne elementy animowane. Z odpowiednimi narzędziami jest to bardzo proste do wykonania. Moje profesjonalne wideofilmowanie lublin zaczęło się od profesjonalnej kamery VHS. Dziś to już przeżytek. Nowoczesne kamery są lekkie i filmują w bardzo dobrej rozdzielczości. Kamerzysta na wesele nie musi już martwić się o nośniki. Dyski twarde są teraz stosunkowo tanie. Zawsze też mam komputer ze sobą na wszelki wypadek. Videofilmowanie wykonuję zazwyczaj w lublinie, ale zdarzają się zlecenia do 100 km od mojego miasta rodzinnego. Jestem lubiany i polecany. Także coraz modniejsze są wesela w ośrodkach wypoczynkowych poza miastem. Filmowanie ślubów szczególnie w lublinie ma swój urok. Lubię wracać nad ranem po weselu do swojego mieszkania, gdy miasto jeszcze budzi się do życia. Pokuszę się wtedy o filmowanie ulic lublina po drodze. Często to spokojne, o ciekawym świetle świtu. Obróbkę cyfrową zaczynam od obejrzenia całości materiału. Już wtedy dokonuje wstępnej selekcji ujęć. Notuję na kartce czas odtwarzania z krótkim opisem, co jest tam dobre. W zmontowanym materiale bardzo dbam o chronologię. Czasem kusi, aby zmienić sekwencję wydarzeń. Jednak staram się wiernie oddać całe sfilmowane wydarzenie.

Obróbka cyfrowa umożliwia także bardzo łatwe dodawanie tytułów i innych tekstów. Zdarza się, że klient zażyczy sobie dodatkowych opisów w materiale filmowym. Nie stanowi to dziś już najmniejszego problemu.