Piękne betonowe donice do każdego ogrodu

Ze względu na warunki atmosferyczne, silne podmuchy wiatru lub inne uszkodzenia mechaniczne najlepszym rozwiązaniem do ozdobienia przestrzeni w ogrodzie przy naszym domu lub przestrzeni miejskiej są donice wykonane z twardego betonu. 

Jak wykorzystać betonowe doniczki?

donice betonoweJeśli pragniemy stworzyć pod naszym domem piękne kompozycje kwiatowe to donica której użyjemy nie może zaledwie po paru tygodniach lub miesiącach ulec zniszczeniu. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że donice wykonane z betonu nie powinny nam si ę kojarzyć z brzydkimi szarymi klocami, które w przeszłości nie miały żadnego wyrazu ani estetyki. Obecnie doniczki chociaż wykonane z materiału jakim jest beton, są też dostępne w wielu wzorach, kształtach i kolorach przez co zawsze prezentują się dobrze, a przy tym nadal są bardzo wytrzymałe. Materiał odporny jest na korozję, wysokie i niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Dlatego raz zakupione donice betonowe posłużą w niezmienionym stanie przez wiele lat. To co zostanie zasadzone w donicy jest już indywidualną sprawą każdej osoby. W donicach idealnie rozwijają się prawie wszystkie rośliny, można je łatwo podlewać i są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu. W zależności od wielkości i kształtu doniczki można sadzić w nich małe rośliny a nawet większe drzewa. Rośliny sadzone w taki sposób mogą być łatwo przesuwane lub przestawiane w inne miejsce. Donice mogą być niskie lub wysokie, okrągłe, kwadratowe czy trójkątne lub mieć inne niestandardowe formy w zależności od potrzeb klienta.

Donice wypełnione roślinami dopełniają przestrzeń tam gdzie nie można zasadzić roślin i drzew w ziemi. Uzupełnią kolorowymi roślinami każdy taras lub balkon, a w przestrzeni miejskiej stworzą zielony obszar nawet na wybrukowanym placu.