paszociąg

Produkcja przyrządów rolniczych czyli paszociąg

Producenci urządzeń rolniczych oraz hodowlanych powinni zwrócić szczególną uwagę na precyzję oraz dbałość o szczegóły, z jaką muszą wykonywać produkty. Jest to spowodowane wielkimi wymaganiami jakie wiążą się z produkcją żywności.

Paszociąg musi być bezpieczny

paszociągZwierzęta nie mogą cierpieć, urządzenia je obsługujące muszą być niezawodne i nie mogą posiadać żadnych wad produkcyjnych, więc taki paszociągi spiralne musi być bezpieczny dla zwierząt. Są to też bardzo drogie urządzenia i podniesione ryzyko zniszczenia, może spowodować ogromne straty w gospodarstwie rolnym, w którym korzysta się z takich artykułów. Drzwi inwentarskie powinny mieć możliwość zarówno otwierania ich automatycznego jak i manualnego, w razie awarii prądu lub systemu działania. Nie mogą one być zbyt ciężkie, ponieważ stwarzałyby zagrożenie dla pracowników gospodarstwa, zootechników, weterynarzy, osób odwiedzających zwierzęta, a nawet samych zwierząt. Silosy paszowe powinny posiadać informacje o temperaturze panującej wewnątrz, ponieważ niekontrolowana temperatura wewnątrz może spowodować samozapłon paszy znajdującej się w środku. Silosy paszowe powinny być również wyjątkowo szczelne, ponieważ każda odrobina wilgoci staje się źródłem do powstawania wewnątrz bakterii, których procesy życiowe przyczyniają się do emitowania ciepła, a tym samym podnoszenia temperatury wewnątrz silosów. Ruszta betonowe dla świni powinny mieć szczeliny odpowiedniej wielkości, tak aby nie zranić kończyn starszych, ani młodszych zwierząt. Szczególnie narażone na skaleczenia są prosiaki o mniejszych raciczkach.

Automaty paszowe działające w oborach i chlewniach powinny niezawodnie odczytywać czipy poszczególnych zwierząt i podawać idealnie ustaloną dawkę pożywienia, tak, aby zwierzęta nie chodziły głodne, ani przekarmione. Paszociąg natomiast musi być skonstruowany w ten sposób, by nie narażał życia zwierząt, np gdyby jego elementy ułamały się.