Profesjonalny druk plakatów a cena

 

Robiłam w zeszłym semestrze porównanie usług drukarskich. Było to moje zadanie na studiach, bo jestem na kierunku poligraficznym i muszę mieć mniej więcej rozeznanie w takich sprawach. Zadanie bardzo mi się podobało.

Opis usługi drukowania plakatów na studia

profesjonalny druk plakatówByło jednym z praktycznych działań, jakie podjęłam, a takie ćwiczenia najbardziej lubię. Moja praca została pozytywnie oceniona. Zrobiłam bowiem coś ponad to, czego ode mnie wymagano i porównałam drukarnie pod względem licznych czynników, a nie tylko tych, które mi narzucił prowadzący zajęcia. Byłam ciekawa czy to zostanie docenione i zostało. W sumie nie spodziewałam się nawet, że zostanie to zauważone aż tak bardzo. Miałam za zadanie sprawdzić, jak wygląda na rynku profesjonalne drukowanie plakatów. Chodziło między innymi o cenę, ale także jakość. Musiałam ogólnie opisać moje wrażenia po wizycie w drukarniach. Skoro już tam byłam, to sprawdziłam też, jaka jest obsługa klienta, chociaż to nie było wymagane. Myślałam jeszcze, aby zbadać inne usługi, ale za dużo ich tam nie opisałam, bo z tego powstałby opasły tom. Opisałam tylko pobieżnie kwestię specjalizacji firmy, jak duży jest zakres przedsiębiorstw, które ograniczają swoje usługi. Chodzi mi o to, że ta specjalizacja jest dość wąska. Sprawdziłam to. Zobaczyłam też, które drukarnie wykonują druki dla klientów indywidualnych, w małej ilości. Tam też zleciłam druk kilku plakatów, aby zbadać jakość. To też oczywiście nie było wymagane, dlatego profesor był zdumiony moim zaangażowaniem. Uznał moją pracę za wzór.

Cieszę się, że tak do tego podszedł, bo czasami prowadzący traktują dodatkowe aktywności jako nadgorliwość. Przynajmniej tak miałam w liceum. Zamiast chwalić dzieciaki, to niektórzy nauczyciele sprowadzali je do parteru za to, że chcą się kształcić i coś je interesuje dodatkowo.