Przedstawienie domu przy pomocy panoramy sferycznej

Nie da się ukryć, że branża nieruchomości, jest jedną z branż, która najczęściej wykorzystuje w swojej pracy różnego rodzaju fotografie. Jest to też jedna z branż, której nastanie ery fotografii cyfrowej i rozwoju internetu, wiele ułatwiło w kwestii istnienia na rynku. Niewątpliwie bowiem te dwie kwestie miały duży wpływ na pomoc w promocji nieruchomości wszystkim agentom i firmom nimi się zajmujących.

Komercjalne wykorzystanie panoramy sferycznej

panorama sferycznaJednym z rodzajów zdjęć, które bywają obecnie często wykorzystywane przez biura nieruchomości, jest panorama sferyczna. Jest to zdjęcie, odpowiednio zmontowane z kilku fotografii, dzięki czemu możliwe jest przedstawienie danej przestrzeni w zdecydowanie większym kontekście, niż pozwala nam na to pojedynczy kadr. Panorama kojarzy się nam przede wszystkim z płaskim zdjęciem, charakteryzującym się dużą szerokością. W przypadku panoramy sferycznej, poza szerokością, która układana jest na kształt sfery, a więc kuliście, mamy dostęp również do tego, co znajduje się powyżej i poniżej. Oglądając panoramę sferyczną mamy wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w pomieszczeniu, które oglądamy. Możemy spojrzeć do góry, w dół, w prawo i w lewo. Ze względu na właściwości tego typu panoramy, jest ona bardzo często stosowana przez biura nieruchomości do przedstawienia konkretnego domu, mieszkania, czy też przestrzeni biurowej. Tego typu panorama sferyczna może zostać zamieszczona na stronie internetowej odnoszącej się do konkretnej lokalizacji i być dla klienta doskonałą próbką tego, czego może się spodziewać.

Panoramy sferyczne realizowane są przez zawodowych fotografów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z plusów i minusów tego typu zdjęć, starając się, by przy realizacji danej panoramy te drugie nie były widzialne dla naszych klientów. Z tego też względu warto zaprosić fotografa do współpracy, dzięki czemu zyskamy zdjęcia w pełni profesjonalne.