Przepyszne masło orzechowe

Kremy orzechowe towarzyszą nam od dzieciństwa. Dzieci bowiem szaleją na punkcie czekolady połączonej z orzechami najlepiej w postać masła. Takie masło bardzo często kładzie się na bułki lub chleb i zjada w postaci kanapek. Istnieje też mnóstwo przepisów na ciasta wykorzystujące masło orzechowe. Dobra informacja jest taka, że wcale nie musimy wydawać fortuny w sklepie za mały słoiczek masła. 

Jak samemu zrobić smaczne masło orzechowe

masło z orzechów laskowychOrzechy są bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Posiadają w sobie mnóstwo drogocennych składników. Z racji tego, że rodzajów orzechów jest dość sporo, nawet najbardziej wybredne podniebienie znajdzie wśród nich coś dla siebie. Bardzo popularne od wielu lat są masła, wykorzystujące orzechy w swoim składzie. Najbardziej popularne połączenie to mieszanka orzechów z czekoladą. Taki krem uwielbiają przede wszystkim dzieci, zajadając się nim na przykład na śniadanie czy podwieczorek. Najzdrowsze masła są zrobione w stu procentach z danego rodzaju orzechów. Są one przepyszne, jednak ich cena często może powodować, że przejdzie obok nich obojętnie. Jeżeli jednak ktoś chciałby mieć masło orzechowe niedużym kosztem, to może je zrobić sam. Wystarczy spora ilość orzechów i specjalny sprzęt do ich rozdrobnienia. Jednym z najszlachetniejszych w smaku jest masło z orzechów laskowych, które jednak wymaga od nas zaangażowania większej ilości czasu w rozdrabnianie z tego względu, że orzechy laskowe są dość twarde. Ostatecznie jednak smak wynagradza nam wszelki wysiłek. 

Masła orzechowe są doskonałym dodatkiem do kanapek czy też deserów. W zależoności od tego, z jakich orzechów są wykonane, posiadają swój unikalny smak, który zachwyca praktycznie wszystkich. Dobra informacja jest taka, że do wykonania takiego masła samemu nie potrzeba dużo.