Rodzaje oczyszczalni biologicznych

Coraz powszechniejsza staje się moda na bycie „eko”. W telewizji popularne są programy, w których prowadzone są rozmowy na ten temat. W naszym życiu ekologia oraz dbanie o środowisko również powinno stać się rutyną.

Biologiczna oczyszczalnia przydomowa

biologiczna oczyszczalnia ścieków wielkopolskiePlanując budowę domu na naszej działce musimy uwzględnić dodatkowo budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Najbardziej rozpowszechnione są dwie kategorie takich oczyszczalni: przydomowa oczyszczalnia drenażowa oraz biologiczna oczyszczalnia ścieków wielkopolskie. Ta pierwsza jest prostsza do wybudowana, generuje mniejsze koszty zarówno na etapie budowy jak również późniejszej eksploatacji, jednak może czasami sprawiać problemy. Zdarza się, że tego rodzaju oczyszczalnia rozszczelnia się, przez co zanieczyszczenia mogą się wydostawać na zewnątrz. Biologiczna oczyszczalnia nie sprawi nam takiego problemu, ponadto jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla naszego środowiska. Dodatkową zaletą oczyszczalni biologicznej jest również to, że oczyszczoną w niej wodę możemy ponownie wykorzystać czyli stosujemy tzw. „recykling”. Oczyszczona woda może być odprowadzona bezpośrednio do naszego ogrodu, przez co będzie nawadniać nasze drzewa oraz rośliny które się tam znajdują. Jest to działanie całkowicie zgodne z prawem. Technologia jaką stosuje oczyszczalnia biologiczna polega na tym, że zachodzi faza oczyszczania tlenowa oraz beztlenowa co daje doskonałą skuteczność. Zbiorniki, z jakich składa się konstrukcja oczyszczalni biologicznej są wykonane z materiałów całkowicie przyjaznych dla naszego środowiska.

Stając przed decyzją na jaką ostatecznie opcję się zdecydować musimy wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe oraz całkowite potrzeby naszego gospodarstwa. Jednak jeżeli zależy nam na stabilnej oczyszczalni, która nie będzie nam sprawiała problemów warto wybrać oczyszczalnię biologiczną.