Rolki w terminalach i kasach płatniczych

Nie ma możliwości prowadzenia jakiegokolwiek sklepu bez sprawnej kasy fiskalnej, choć w obecnych czasach również sklep bez zaopatrzenia w terminal płatniczy praktycznie nie może funkcjonować. Kasa fiskalna umożliwia wydruk paragonów, które są niezbędnym dowodem dokonania zakupu przez klienta i zgodnie z prawem każdy klient powinien go otrzymać. Warto więc zaopatrzyć się w zapas papieru do kas i terminali. 

Rodzaj papieru do kas i terminali 

rolki termiczne do terminaliDobór odpowiedniego papieru do kasy fiskalnej oraz terminali płatniczych daje gwarancje poprawnych wydruku i funkcjonowania tych urządzeń. Należy wybrać specjalne rolki termiczne do terminali oraz kas, ale uprzednio należy sprawdzić rozmiar, szerokość i gramaturę papieru, który jest dostosowany do naszych urządzeń. Obecnie istnieje wiele sklepów, które sprzedają rolki zarówno detalicznie, jak i hurtowo. Muszą być one wysokiej jakości, bowiem zużyte rolki z kopiami paragonów muszą być przechowywane przed kolejnych pięć lat. Jest to zapis widniejący w ustawie i w razie kontroli z urzędu skarbowego musimy okazać je przedstawicielowi. Warto wyposażyć się w pudla, gdyż zwłaszcza w sklepach rolek tych jest zużywanych nawet kilka dziennie, a więc jest ich też spora ilość do przechowania. Takie zużycie to też powód, dla którego warto zabezpieczyć się w ich zapas, bowiem ich nagły brak może uniemożliwić dalszą sprzedać w ciągu dnia i narazić działalność na utratę dochodu. 

Wybór odpowiedniego papieru do terminali i kas fiskalnych zagwarantuje nam, że sprzedaż w ciągu dnia nie będzie w żaden sposób zakłócona. Jest to też gwarancja odpowiednich dokumentów w przypadku kontroli z urzędu skarbowego, który może oczekiwać wglądu w rolki z kopiami paragonów sprzed pięciu lat. Warto zadbać o papier wysokiej jakości, który nie ulegnie zniszczeniu i nie spowoduje problemów przedsiębiorcy.