Skuteczne ogrzewanie ekogroszkiem

 

Decydując się na wybudowanie własnego domu staniemy w końcu przed problemem związanym z wyborem odpowiedniego systemu grzewczego. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji kilka rodzajów. Jedną z ważnych kwestii dotyczących ogrzewania jest wybór materiału jaki zastosujemy w naszych kotłach. W ostatnim czasie jedną z ciekawszych opcji jest wybranie materiału zwanego ekogroszkiem. 

Sprawdzone materiały opałowe

ekogroszek z wesołejOgrzewanie domów jest kwestią niezwykle ważną. Odpowiednie ogrzewanie odpowiada bowiem zarówno za komfort domowników jak również za utrzymywanie ścian w dobrej kondycji. Stosowanie zbyt mało wydajnych systemów grzewczych przyczynia się bowiem do powstawania wilgoci w naszych mieszkaniach. Poszukując sprawdzonych i polecanych materiałów opałowych z pewnością prędzej czy później natkniemy się na ekogroszek z kopalni Wesołej. Materiał ten w ostatnim czasie jest darzony bardzo dużym uznaniem z tego powodu, że wyróżnia się on świetnymi parametrami związanymi z kalorycznością. Na chwilę obecną w sprzedaży spotkać możemy ekogroszek, którego kaloryczność wynosi aż 27 MJ/kg. Dla lepszego zobrazowania sytuacji dodam, że na dzień dzisiejszy węgiel wydobywany z polskich kopalni przejawia kaloryczność na poziomie zbliżonym do 35 MJ/kg. Ekogroszek jest zaś jednym z materiałów, który właśnie z tego węgla powstaje. Granulacja materiału jakim jest ekogroszek jest z reguły nie mniejsza niż 5 milimetrów oraz nie przekracza 25mm.

Inwestując w ekogroszek stawiamy na jakość. Materiał ten dodatkowo jest stosunkowo tani co sprawia, że kupujemy go jeszcze chętniej. Nie bez znaczenia jest również ten fakt, że ekogroszek podczas spalania nie emituje dużych ilości spalin i metali ciężkich. W składzie ekogroszku znaleźć możemy bowiem zaledwie śladowe ilości siarki.