Spływy kajakowe w gminie Pomiechówek

 

Czy wiesz, że niecałe 40 km w kierunku północno-zachodnim od Warszawy znajduje się piękny, malowniczy teren z rzeką, która stanowi dopływ Narwi? Gmina Pomiechówek, gdzie znajdują się dwa rezerwaty przyrody: leśny oraz Dolina Wkry. Dzięki przepływającej przez gminę rzece jest ona miejscem, gdzie spędzanie wolnego czasu pozwala połączyć relaks z aktywnym wypoczynkiem. 

Kajakiem przez Pomiechówek

spływ kajakowy Pomiechówek

Zamiast spędzać kolejny wolny dzień przed telewizorem lub ekranem komputera, czy nie warto spróbować czegoś nowego? Wystarczy ruszyć się z domu by przeżyć wielką przygodę. Niedaleko Warszawy w gminie, która znana jest ze swojego rekreacyjno-turystycznego profilu, ma miejsce spływ kajakowy Pomiechówek. Nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności, by wsiąść do kajaka i chwycić za wiosło żeby w ciszy i spokoju ruszyć w dół rzeki. Trasa jest na tyle różnorodna, że dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Wzdłuż Wkry znajdują się ruiny młynów, a na okolicznym obszarze toczyły się walki podczas Bitwy Warszawskiej, jest to więc teren atrakcyjny również pod względem historycznym. Spływ kajakowy Pomiechówek to oglądanie przyrody z innej perspektywy, przepływanie przez dziewicze obszary, możliwość spotkania bobrów czy wydr. Jako szlak turystyki wodnej rzeka ma idealny układ meandrując łagodnie wśród pól i terenów zalesionych, mając spokojny nurt nadający się na spływ kajakowy dla każdego.

Czy może być coś przyjemniejszego niż rekreacja połączona z turystyką? Czas spędzony na spływie kajakowym to sposób na odprężenie ciała i zresetowanie umysłu, a przy tym jest to forma aktywnego wypoczynku, czyli najlepszej formy spędzania czasu wolnego. Spływ kajakowy Pomiechówek może być alternatywą dla kogoś kto lubi wodę, aktywność fizyczną i chce spróbować czegoś nowego.