Świetne warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu

Jestem wychowawcą w przedszkolu od jakiegoś czasu. Jest to moja pierwsza praca ale bardzo mi się podoba. Ciężko pracowałam na to by dostać tę posadę. Studiowałam przez przez pięć lat i w międzyczasie pracowałam by móc się utrzymać. Bardzo lubię dzieci i dobrze mi się z nimi pracuje, dlatego też strasznie cieszę się, że robię to, co od zawsze chciałam.

Warsztaty połączone były z opowiadaniem bajki

polecane warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkoluSzczerze mówiąc nie spodziewałam się, że obecnie przedszkola są pewnego rodzaju instytucjami kulturowymi. W naszym przedszkolu zajmujemy się nie tylko pilnowaniem dzieci. Dbamy o to by dobrze się rozwijały i zdobywały nowe, ciekawe doświadczenia i wiedzę. Bardzo często robię z dziećmi zajęcia, w których wykorzystujemy różne książki dla dzieci i rozmawiamy o nich oraz wspólnie się bawimy. Ostatnio razem z innymi przedszkolankami wpadłyśmy na to by zorganizować w naszym przedszkolu jakieś fajne warsztaty z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przeszukałyśmy Internet i znalazłyśmy polecane warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu. Postanowiłyśmy zaprosić do nas kobietę, która ma własną fundację i wydawnictwo, które produkuje tzw. bajki kamishibai, które przedstawiane są jakby w formie teatrzyku. Piękne ilustracje pokazywane są przez opowiadacza bajki w pięknej, drewnianej skrzynce. Na nasze warsztaty wybrałyśmy bajkę o Świętym Mikołaju oraz warsztaty plastyczne z wykorzystaniem różnych ciekawych technik.

Warsztaty udały się naprawdę fajnie. Dziewczyna, która je przeprowadziła była naprawdę świetna i miała dobry kontakt z dziećmi. Później trochę z nią porozmawiałyśmy i wymieniłyśmy się doświadczeniami w zajmowaniu się dziećmi. Powiedziała nam też o swojej firmie i bajkach, które wydaje. Widać było, że jest to jej wielka pasja.