tworzenie stron www

Trendy a tworzenie stron www

Strony internetowe mogą pełnić różne funkcje i być stworzone dla naprawdę różnych celów. Mamy strony prezentujące sylwetkę konkretnej firmy i jej ofertę, ale mamy też portal społecznościowy, albo stronę udostępniającą przestrzeń pod galerię z własnymi zdjęciami.

Tworzenie stron www może być pasją

tworzenie stron wwwMożliwości, które projektowanie stron www ma dziś do swojej dyspozycji pozwalają naprawdę popuścić lejce wyobraźni. Strony www nie tylko pełnią dzisiaj różne funkcje, ale też potrafią naprawdę niesamowicie wyglądać. Trendy wpływające na projektowanie stron wyznaczają kierunki dla twórców, ale w pewnym momencie powstaje pytanie – w którym miejscu ambitne projekty stron internetowych spotykają się z technicznymi możliwościami łącz internetowych przeciętnych użytkowników internetu. Tworzenie stron www z pewnością może być czymś więcej niż zwykłą pracą – może być pasją. Pasja jednak ma to do siebie, że potrafi zmanipulować twórcą i wprawić go w euforyczny stan „twórczego szału”. Czym to się objawi w kontekście strony internetowej? Na przykład zbyt ambitnym projektem, którego wdrożenie, nawet jeżeli udane, ujawni smutny fakt, że internauci, którzy nie posiadają naprawdę szybkich łącz nie będą w stanie poprawnie strony wyświetlić. Nie każdy mieszka w centrum wielkiego miasta, takiego jak Gdańsk, czy Wrocław. Internautów mamy również w małych miejscowościach, gdzie możliwości poprowadzenia łącza o dużej przepustowości są mocno ograniczone.

W przypadku firmy usługowej, albo sklepu, zbyt rozbudowana strona może więc ograniczyć dostęp do potencjalnych klientów – ponieważ nie będą w stanie jej obejrzeć. Trendy są zatem fantastyczne, ale trzeba umieć znaleźć balans między estetyką i efektownością, a funkcjonalnością.