Trymowanie jako sposób na poprawienie wyglądu sierści psa

W salonach fryzjerskich dla zwierząt można skorzystać z różnych usług – niekoniecznie tylko ze strzyżenia. Popularne jest też trymowanie. Z takiego zabiegu mogą korzystać przede wszystkim psy szorstkowłose. Popularną rasą jest tu wyżeł niemiecki szorstkowłosy, który ma bardzo charakterystyczną sierść, wymagającą specjalnej pielęgnacji.

Trymowanie, czyli usługa wykonywana w salonach fryzjerskich dla psów

krakowski fryzjer dla psaTrymowanie ma na celu poprawienie jakości sierści. Po zabiegu sierść jest usztywniona, podszerstek nie wzrasta tak szybko. Kolor sierści zostaje poprawiony. Za pomocą trymowania można też wyeliminować problem sierści w domu, mieszkaniu. Pies, który został poddany zabiegowi trymowania, nie gubi już sierści, co jest dużym plusem korzystania z takiej usługi. Wiele opiekunów pyta o częstość wykonywania takiego zabiegu. Otóż najlepiej wykonywać trymowanie co miesiąc lub 2 miesiące. Częstość zostanie ustalona przez fachowca w salonie fryzjerskim. To krakowski fryzjer dla psa zdecyduje na podstawie ręcznego badania wypadania sierści, jak często należy trymować zwierzę. Oczywiście jest to zabieg całkowicie bezbolesny. W czasie trymowania usuwana jest tylko sierść martwa. W miejsce martwej sierści wyrastają włosy nowe, zdrowe, silne. Rasami, które wymagają regularnego trymowania, są nie tylko wyżły niemieckie szorstkowłose, ale również sznaucery i teriery.

Często w czasie trymowania wymagane jest stworzenie odpowiedniej fryzury, by włos mógł rosnąć regularnie, równo. Na pewno jest to zabieg, który wymaga dużej wprawy fryzjera. Trymowanie wraz ze strzyżeniem może trwać nawet kilka godzin. Nie chodzi tu tylko o usunięcie martwych włosów. Muszą one zostać usunięte we właściwy sposób, by zabieg miał sens. Błędy w trymowaniu prowadzą do gorszego efektu wizualnego i pogorszenia jakości sierści psa, dlatego trzeba wybierać dobrych specjalistów.