Tworzenie bukietów ślubnych we Wrocławiu

Przygotowania do ślubu to wiele spraw do załatwienia. Jednym z elementów ślubnej gorączki jest wybór bukietu ślubnego dla panny młodej. Obecnie dużą uwagę zwraca się na to, aby sam bukiet pasował do kwiatów użytych przy wystroju kościoła i sali. Ale co jeszcze jest ważne?

Wybór odpowiedniego bukietu ślubnego

bukiety na ślub - wrocławKilka technicznych spraw. Bukiet ślubny musi zostać stworzony z kwiatów, które będą w stanie przetrwać chociaż kilka godzin bez wody. Zbyt delikatne kwiaty opadną już podczas ceremonii w kościele, a tego byśmy nie chcieli. Po drugie kwiaty muszą zostać spięte w taki sposób aby nie brudziły rąk ani sukni panny młodej. Wiele rodzajów kwiatów ma również opadające pyłki. Te również nie są odpowiednim wyborem w dniu ślubu. Dopiero teraz możemy zająć się estetyką bukietu ślubnego. Jak wspomniano we wstępie powinien on pasować do wystroju sali, ale również do stroju panny młodej. Biała suknia ślubna, niezależnie od kroju pasuje do większości kwiatów. Należy jedynie pamiętać o umiarze. Jeśli suknia jest bardzo strojna to bukiet powinien być nieco skromniejszy. Natomiast jeśli sukienka jest prosta to można zaszaleć z wielkością i wyglądem bukietu. Kiedy suknia ślubna nie jest koloru białego wtedy trzeba zastanowić się jaki kolor kwiatów będzie odpowiedni, ponieważ niektóre odcienie mogą ze sobą nie współgrać. Przy wyborze powinna pomóc nam florystka przygotowująca bukiety na ślub – Wrocław. Niewiele osób wie, że bukiet ma bardzo duży wpływ na to jak ostatecznie wygląda sylwetka panny młodej.

Drobne, niskie kobiety nie powinny decydować się na ogromne bukiety ponieważ te przytłoczą ich osobę.  Takie rozwiązanie będzie najbezpieczniejsze jeśli nie chcemy przesadzić. Pełniejsze panie natomiast wyglądają pięknie z długimi, naręcznymi bukietami.