tania własna elektrownia słoneczna

Własna elektrownia słoneczna i dotacje dla fabryki

Nasza fabryka nie należy raczej do zbyt ekologicznych. Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych jest raczej szkodliwa dla środowiska. Zmieniające się przepisy zmusiły nas zatem do wysiłku, żeby się do nich dostosować.

Tania własna elektrownia słoneczna szansą dla przedsiębiorstwa

tania własna elektrownia słonecznaMusieliśmy zmienić nieco naszą linię produkcyjną, żeby spełniała wymogi europejskie. Do tego tez musieliśmy sprawić, ze będziemy produkować mniej odpadów czy spalin podczas produkcji. Musieliśmy znaleźć coś, co da się łatwo i tanio wymienić, żeby nie tracić grubych pieniędzy, a żeby też urzędnicy się nie czepiali. W końcu szef uznał., że najlepsza dla nas będzie tania własna elektrownia słoneczna. Coś takiego możemy zamontować sobie na dachu fabryki, co nie będzie kłopotliwe, a do tego będzie to dla nas dodatkowe źródło ekologicznej energii.
Poza tym na panele fotowoltaiczne mogliśmy dostać dofinansowanie, więc tym bardziej opłacało się nam w to zainwestować. Nie zapłacimy dużo, dostaniemy nowe źródło prądu, a nikt się też nie będzie nas czepiał. Sytuacja jest idealna. Trzeba było jeszcze zamontować te panele słoneczne. Z tym poszło nam łatwiej niż myśleliśmy. W końcu pracujemy nie od dziś w tej fabryce, więc znamy się na montowaniu różnych rzeczy. Podłączenie wszystkiego zajęło nam cały dzień, ale najważniejsze, że wszystko działało.

Fotowoltaika stała się dla nas łatwa, i wiemy teraz, że jakby co, to możemy się zająć takim montażem, jeśli na przykład przydałoby się więcej takich paneli fotowoltaicznych.To dobra wiadomość na przyszłość dla nas i dla naszej dobrze działającej fabryki.