Wybór odpowiedniego urządzenia do przepychania kanalizacji

Stare budynki wymagają regularnego czyszczenia kanalizacji. Tylko w ten sposób można zabezpieczyć się przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi oraz większymi zanieczyszczeniami, które lokalizują się właśnie w rurach kanalizacyjnych.

Parametry urządzeń służących do czyszczenia rur kanalizacyjnych

skuteczny przepychacz do kanalizacjiDlatego wykorzystuje się specjalne urządzenia, które mają za zadanie przepychać rury kanalizacyjne. Takie urządzenia bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku zatkania kanalizacji zanieczyszczeniami. Najlepiej zakupić uniwersalne urządzenie do czyszczenia kanalizacji. Takie urządzenie pozwala zazwyczaj czyścić rury nawet o średnicy do 150 mm. Do urządzenia dołączane są często dodatkowe sprężyny. To z kolei pozwala czyścić rury na większym odcinku, a dokładnie 38 mm. Warto zastanowić się nad wyborem urządzenia o odpowiednim silniku indukcyjnym. Taki skuteczny przepychacz do kanalizacji ma zazwyczaj silnik indukcyjny o mocy 700W. Zasilanie takich przepychaczy jest najczęściej standardowe, a więc korzysta się z prądu elektrycznego 230 V i 50 Hz. Warto zwrócić też uwagę na prędkość obrotu sprężyny w przepychaczu do kanalizacji. Dobrze jest, jeśli taka prędkość wynosi co najmniej 520 obrotów w ciągu jednej minuty. To zapewnia naprawdę skuteczne czyszczenie kanalizacji. Oczywiście można pracować różnymi sprężynami. Do urządzenia dołączane są sprężyny 8 mm i 10 mm (w zależności od tego, jakie urządzenie wybierzemy).

Czasami sprężyny stanowią wyposażenie dodatkowe, które nie jest objęte ofertą główną. Oznacza to, że takie sprężyny należy zakupić osobno. Przepychacze do kanalizacji radzą sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami, jakie mogą znaleźć się w rurach. Przygotowują też rury do dalszej inspekcji, np. badania kamerą do kanalizacji. Przepychacze można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.